Karviná vybuduje víceúčelové sportoviště za 40 milionů korun. Plánuje vylepšit i krytý bazén

Nový sportovní areál chce ještě letos začít budovat Karviná před objektem Obchodní akademie v městské části Hranice. Jeho výstavba by měla stát podle předpokladů zhruba čtyřicet milionů korun, řekl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

„V roce 2017 byla zpracována architektonická studie včetně vizualizací na využití stávajícího nevyhovujícího sportoviště v areálu Obchodní akademie. V návaznosti na danou studii se nyní připravuje výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace,“ upřesnil Hudeček.

Sportoviště umožní několik různorodých aktivit. Jeho součástí bude například malé oplocené fotbalové hřiště, dětské hřiště s herními prvky, dráha pro pumptrack, kterou využívají cyklisté, ale v místě vznikne i hřiště pro street parkour, při němž se přeskakují různé překážky. Zároveň tam bude také inline dráha, která bude lemovat běžecký okruh. V plánu je i vybudování víceúčelové herní plochy.

V areálu bude i sociální zázemí, parkoviště, lavičky a koše. Celé sportoviště bude oploceno. Areál by měl hlídat správce a v nočních hodinách nebude přístupný veřejnosti.

Uvažuje se o vybudování přístavby s wellness

Město by chtělo v dohledné době přistavět další část i ke stávajícímu plaveckému bazénu. V přístavbě bude mimo jiné také wellness centrum se saunami a vířivkou. Studie počítá i s venkovními terasami, masážemi nebo například se samoobslužným bufetem v místě dnešní restaurace.

Vizualizace revitalizovaného bazénu s přístavbou
Zdroj: město Karviná

V rámci plánovaných úprav se má zvýšit počet parkovacích míst, vzniknout mají bezbariérové přístupy a přístupová rampa. V současné době je zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí.