Cestu do Špindlerova Mlýna komplikují opravy mostů. Práce potrvají celé léto

Nahrávám video
Události: Cestu do Špindlerova Mlýna komplikují opravy mostů
Zdroj: ČT24

Na silnici vedoucí do Špindlerova Mlýna se rekonstruují tři mosty. Turisté, kterých s oteplením v Krkonoších přibývá, tak musí po cestě počítat se zdržením. Komplikace to představuje ale i pro zdravotníky a horské záchranáře. Stavební práce tam potrvají celé léto.

„Byly poruchy i v nosné konstrukci, takže už jsme museli přistoupit k tomu, že mosty budou zcela nové,“ sdělil náměstek ředitele Údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiří Koutník.

Na silnici z Vrchlabí řidiče nejprve zbrzdí sanace skalního masivu. Třináctikilometrová cesta do Špindlerova Mlýna mezi třemi staveništi se tak protahuje.

„Cesta je čím dál delší, protože jsou tam troje semafory, které na sebe nenavazují. Teď to trvá 25 minut, někdy i půl hodiny,“ uvedla provozní kavárny ve Špindlerově Mlýně Anna Kroupová.

Místy se projíždí kyvadlově jedním jízdním pruhem, provoz se ale na sebe nedaří navázat, fronty se tak tvoří i mimo dopravní špičku. „Je to z toho důvodu, že je tady špatný signál, ruší se tu různé frekvence. Operativně budou případně nasazeni regulovčíci,“ vysvětlil Marek Mazura, který má na starost technický dozor.

Zdržení se obává i horská služba

Jenže turistů v Krkonoších – a tak i delších kolon u semaforů – přibývá už během května. „Na víkendy jsme obsazeni z 95, devadesáti procent,“ řekl provozovatel hotelu Savoy Jiří Gajdošík.

Zdržení se ale obává i horská služba. Při většině zásahů v terénu spolupracuje s pozemními posádkami zdravotníků. „Záchranářské vozidlo se může dostat maximálně na první post u semaforu, ale dál už ne. Je to potom otázka předávání pacientů a jejich následné péče, která se může zpomalit,“ podotkl mluvčí Horské služby Krkonoše Marek Fryš.

Pro horské město je nejdůležitější, aby se přestavby tří mostů za 120 milionů korun do zimy stihly. Silnice má být plně průjezdná na konci října.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Dražší paliva i asfalt mohou ovlivnit a zpozdit dopravní stavby

Firmy budující dopravní infrastrukturu jsou v nejistotě. Kvůli dopadům války na Blízkém východě dostává Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) od zhotovitelů napříč projekty upozornění, že současná situace je těžko předvídatelná. Stavební společnosti hlásí výrazné zdražování paliv i asfaltu. U klíčové suroviny navíc panují obavy z možného nedostatku. Podle ŘSD by to mohlo stavby prodražit i zpozdit.
před 1 hhodinou

Soud poslal do vazby dalšího obviněného kvůli požáru v Pardubicích

Okresní soud v Pardubicích poslal do vazby dalšího člověka zadrženého v případu zapálení haly zbrojovky LPP Holding. Důvodem jsou podle soudu obavy, aby obviněný neutekl, neovlivňoval svědky a neopakoval trestní činnost. Na síti X to oznámila policie. Nově vazebně stíhaným je cizinec, vyplynulo z vyjádření zástupců soudu a Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze. Podle soudce Karla Gobernace si obviněný nechal lhůtu pro podání stížnosti proti vzetí do vazby.
09:43Aktualizovánopřed 3 hhodinami

VideoBohnice jako první psychiatrická nemocnice v Česku zavedly paliativu

Pražské Bohnice jako první psychiatrická nemocnice v Česku zavedly paliativu – péči jinak běžnou u nevyléčitelných onkologických pacientů nebo na JIP. S vážnou duševní nemocí žije řada lidí dlouhé roky, diagnóza se prolíná s dalšími, a to všechno představuje pro bohnické zdravotníky novou výzvou. „Otevírají se tady s větší naléhavostí otázky, které se dotýkají lidské důstojnosti. Co vlastně můžeme dělat v jejich životě, aby byl přijatelně dobrý,“ přiblížil základní otázky primář oddělení podpůrné a paliativní péče Psychiatrické nemocnice Bohnice Ondřej Kopecký.
před 7 hhodinami

Teplé dny končí, přijde ochlazení

Po skoro letních nedělních teplotách se tento týden ochladí. V prvních dnech bude maximálně šestnáct stupňů Celsia a koncem týdne nejvýše čtrnáct stupňů. Na severovýchodě země bude propad teplot ještě výraznější. Maximální denní teploty tam mohou klesnout až na osm stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Celý týden bude převážně jasno s ojedinělými přeháňkami.
před 13 hhodinami

Invazní pták husice nilská se šíří po Česku

Agresivní pták původem z Afriky – husice nilská – se šíří v Česku. Ornitologové ji pozorují už téměř ve všech regionech s většími rybníky. Druh patří mezi invazní, stát už několik let nařizuje myslivcům odstřel. I přesto její počty nadále rostou.
před 15 hhodinami

Provoz metra na lince C přerušila asi na hodinu a půl srážka s člověkem

Provoz linky C metra v Praze přerušila v neděli dopoledne asi na jeden a půl hodiny v úseku Letňany – Nádraží Holešovice srážka soupravy s člověkem. Sražený na místě zemřel, uvedla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Ve zmíněném úseku linky C nahradily metro autobusy a tramvaje.
včeraAktualizovánovčera v 11:35

V případu požáru ve zbrojovce obviněn další člověk, jiný zadržen v Bulharsku

Kriminalisté v sobotu obvinili v případu zapálení haly zbrojovky LPP Holding v Pardubicích dalšího člověka. Jeden člověk byl navíc v pátek zadržen v Bulharsku, Česko požádá o jeho vydání. Policie to v sobotu večer bez dalších podrobností uvedla na síti X.
4. 4. 2026Aktualizováno4. 4. 2026

V Praze někdo vykradl bankomaty, poničil je asi výbušninou. Škoda je v milionech

V Opatovské ulici v Praze někdo v noci na sobotu poškodil dva bankomaty a ukradl z nich všechny peníze. Škoda je dle policistů několik milionů korun. Ti také zjišťují, jakým přesně způsobem do bankomatů pachatelé pronikli, řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Policií zveřejněná fotografie ale naznačuje, že bankomaty byly poničené s použitím výbušniny. Z místa podezřelí odjeli na elektrokoloběžkách. Zloděje, kteří byli nejméně dva, policie hledá. Útoky na bankomaty s použitím výbušniny jsou podle mluvčích bank ojedinělé. Incident částečně omezil provoz blízkého obchodního centra.
4. 4. 2026Aktualizováno4. 4. 2026
Načítání...