StarDance V startuje do vesmíru

Dámy a pánové, zadejte se! Začíná pátá řada StarDance. Osm hvězd v páru s profesionálními tanečníky bude kroužit vesmírem a hlavně po parketu po osm sobotních večerů, vždy ve 20:00 na ČT1, od 3. listopadu do Vánoc.

První večer, který mohou příznivci taneční show sledovat, stejně jako všechny ostatní, v přímém přenosu, předvedou soutěžní páry něžný waltz a temperamentní cha-chu za doprovodu Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Bedlivým porotcovským okem je budou sledovat Tatiana Drexler, Eva Bartuňková, Zdeněk Chlopčík a Jan Revai. O palci nahoru, nebo dolů po souboji v taneční aréně budou ale rozhodovat opět hlavně diváci.

„Výkon páru je samozřejmě poměrně podstatný, ale druhá věc je chemie páru, to, jak bude působit na diváka. Velmi často vypadnou páry, které tančí objektivně líp než někteří, kteří v soutěži zůstávají, ale nemají chemii, která by na diváka fungovala,“ nelze podle Marka Ebena vítěze předem odhadnout.

Moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková je stálicí StarDance. Ovšem letos poprvé předvedou i neošizený tanec a vyzkouší si na chvíli, jaké to je, být v kůži soutěžcích. I na ty v páté řadě čekají novinky - třeba společná choreografie nebo tanec na poslední chvli. Více o tom, jak hlasovat a na co se těšit, když hvězdy tančí, najdete na stránkách StarDance.

A KOMU ŽE MŮŽETE LETOS FANDIT?

Neumí hvězdu! To nejvíc překvapilo herečku Danu Morávkovou na jejím tanečním partnerovi Jiřím Heinovi. On na ní naopak obdivuje, že je příjemná, milá a nechá se dobře vést - zkrátka je hvězda.

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

Jana Tománka na modelce Pavlíně Němcové na první pohled zaujala její výška. Pro soutěž je ale důležitější zjištění na druhý pohled, že je „profesionál každým coulem“. Pavlína zase považuje svého partnera za „skvělého tanečníka“. Ideální pár.

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

„A když už jsem do toho šla, chtěla bych si z toho odnést co nejvíce. Třeba jen ta chůze na podpatcích pro mě bude zásadní,“ slibuje si Barbora Poláková od StarDance. „Slyšel jsem, že dobře zpívá, viděl jsem, že dobře hraje, a vypadá to, že bude i dobrá tanečnice,“ očekává Václav Masaryk, kterého Bára popsala jako „normálního klučinu z Moravy“.

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

Kamila Tománková herce Oldřicha Navrátila, nejstaršího účastníka show, potěšila především trpělivostí. Nejvíc se těší na klasiku, protože jako milovníka starého Rakouska ho prý polka a valčík v profesionálním provedení dokážou dojmout. Dojde-li na ně, rozhostí se na jeho tváři „výraz spokojenosti a blaženosti“, v němž podle Kláry nemá její tanečník konkurenci. Takže kdyby se tančilo obličejem, vítěze by nebylo těžké tipnout.

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

I hokejista Martin Procházka si na své taneční partnerce nejvíc váží trpělivosti. Bude jí třeba, protože před začátkem tréninku se mu nejtěžší tance zdály všechny. Ani Tereza Bufková to nebude mít lehké - nejobtížnější na soutěži jí připadá přesvědčit „hokejistu nebo prince o smyslu vlnění boků“. Zatímco pro ni jsou chlapci v helmách téměř k nerozeznání, její přítel prý věděl hned, kdo je Martin Procházka. „Dodnes vzpomíná na jeho pověstný backhandový blafák,“ prozradila Tereza. Na ledě se tedy zlatý hoch z Nagana vlnit umí. A na parketu?

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

Střbrná tyčkařka z mistrovství světa 2007 Kateřina Baďurová sportovní zkušenosti podle svého partnera Jana Ondera využije i v tanci. „Cílevědomost, tvrdost k sobě samé. Katka je zkrátka někdo, kdo byl ve své době v něčem nejlepší na světě,“ označil její silné stránky. Koneckonců on sám je medailistou - s Danou Batulkovou vyhrál třetí řadu StarDance.

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

Comedia dell'arte, popsal lakonicky svůj první trénink herec David Švehlík. Jeho spolutanečnice Simona Švrčková to nepovažuje za nevýhodu. „Myslím, že je důležité, aby se pár na parketu bavil,“ svěřila se svým postřehem z předchozích řad, na co publikum hlavně zabírá.

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová

„Nejdůležitější je uchovat si klid a pohodu, v tom se s Petrem stoprocentně shodneme,“ zní recept na taneční úspěch Lucie Krnčanové. A klid a pohoda bude třeba, protože zpěvák Petr Bende se před tréninky netajil tím, že na parketě zásadně tančí ploužák s dvěma otočkami. Dovede ho léty prověřená kreace až k vítězství?

StarDance V
Zdroj: ČT/Lenka Hatašová