Pošesté zachránit svět? Žádná Mission není pro Toma Cruise dost Impossible

Nahrávám video

V českých kinech začíná další Mission: Impossible. Tom Cruise jako agent Ethan Hunt se tentokrát pokusí zastavit hrozící jadernou katastrofu. Zvládnout misi, kterou by jiní nezvládli, musí už pošesté.

I když je o pár let starší, Ethan Hunt se do nové mise pouští se stejným nasazením. Nejde koneckonců o nic menšího, než je záchrana celého světa. Bojovat tentokrát nebude jen s časem a zločinci, ale i sám se sebou. 

Toma Cruise čekal při natáčení podobně náročný úkol. „Musel se naučit otevírat padák ve velmi malé výšce, absolvoval trénink řízení motorky i auta a má za sebou i kurz řízení helikoptéry. Dokonce musel získat speciální licenci na helikoptéru, aby s ní mohl dělat kaskadérské kousky, které byly ve scénáři,“ popisuje kaskadér Wade Eastwood. 

Šestapadesátiletý Cruise se ale na riskování stále cítí. „Tělem vám proudí spousta adrenalinu, což stačí k tomu, abyste byli před akcí dostatečně nabuzení. Kdybyste se ale třeba před tím, než vzlétnete s helikoptérou a začnete s ní rotovat, nedokázal dostatečně vyhecovat, tak byste to prostě radši neměl dělat,“ vysvětluje.

Kaskadérskou akci předvádí Cruise v Mission: Impossible od začátku, první díl se v roce 1996 natáčel v Praze. Od té doby se k roli agenta vycvičeného pro zvládání neproveditelných misí vrací pravidelně. A při uvedení filmu víceméně potvrdil, že šestá bitva s minimální šancí na úspěch zřejmě není poslední.  

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Odysseus od Nolana vplouvá do českých kin

Odyssea, desetiletá cesta zachycená v celovečerním filmu, jde do kin. Očekávaná adaptace antického eposu v podání americko-britského režiséra Christophera Nolana si odbyla tuzemskou premiéru.
před 6 hhodinami

Začal festival Masters of Rock. Tahákem prvního dne je kapela Helloween

Návštěvníkům ve čtvrtek otevřel brány festival Masters of Rock – jedna z největších hudebních akcí zaměřených na rockovou a metalovou hudbu v Evropě. Festival ve Vizovicích na Zlínsku potrvá čtyři dny a pořadatelé očekávají na dvacet tisíc fanoušků z celého světa. Hlavní hvězdou úvodního dne je německá kapela Helloween.
před 12 hhodinami

Připravte se na rozmary počasí, vyzývají organizátoři návštěvníky Colours

V ostravských Dolních Vítkovicích začal mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Brány areálu se návštěvníkům otevřely v poledne. Během čtyř dnů festival nabídne vystoupení 110 interpretů. Přípravy mírně zkomplikoval déšť a proměnlivé počasí má podle předpovědi pokračovat po celou dobu festivalu. Organizátoři proto vyzývají návštěvníky, aby se připravili na jeho rozmary.
15. 7. 2026Aktualizováno15. 7. 2026

Po Číně se i Hollywood zajímá o mikrodramata. Minutové seriály pro mobily

Filmový večer dvou párů naruší hacker a každého ze čtveřice nutí vyzradit jeho nejtemnější tajemství. Seriál Screen Time vznikl pro TikTok a jen během prvního týdne zaznamenal sedmdesát pět milionů zhlédnutí. Je dokladem, že i hollywoodské produkce si všimly potenciálu takzvaných mikrodramat, která už mají své nadšené diváky i zavedené tvůrce v Číně.
15. 7. 2026

Colours of Ostrava nabídne 130 koncertů, dopravci posílí spoje

V Ostravě začne ve středu 23. ročník festivalu Colours of Ostrava. Do areálu Dolních Vítkovic pravidelně míří desítky tisíc lidí. Festival nabídne na 130 koncertů a jeho součástí bude také diskusní fórum, na kterém vystoupí více než 150 řečníků. Organizátoři návštěvníkům doporučují, aby využili hromadnou dopravu. Dopravci posílí vlakové a autobusové spoje i MHD.
14. 7. 2026

Dobrá hudba není pro Rolling Stones cizí jazyk, potvrzuje nové album

Ani po více než šesti dekádách na scéně neopouští The Rolling Stones chuť tvořit. Nejnovějším přírůstkem do bohaté diskografie se stalo album Foreign Tongues. Veskrze pozitivní recenze vyzdvihují pestrost, řadu slavných hostů i politický podtext.
14. 7. 2026

Státy USA podaly žalobu kvůli fúzi mediálních firem Warner a Paramount

Skupina dvanácti států USA v čele s Kalifornií podala žalobu s cílem zablokovat převzetí americké mediální firmy Warner Bros. Discovery domácím konkurentem Paramount Skydance za 110 miliard dolarů (zhruba 2,3 bilionu korun). Tvrdí, že spojení podniků omezí konkurenci v distribuci filmů a v kabelové televizi. Informují o tom agentury.
13. 7. 2026

Příslušníci StB přijali za perzekuci herce Töpfera dvouleté podmíněné tresty

Dva příslušníci komunistické Státní bezpečnosti (StB), kteří za minulého režimu perzekvovali herce Tomáše Töpfera pro jeho názory a původ, se dohodli se státním zástupcem na dvouletých podmíněných trestech. Dohody pravomocně schválil soud. Senátor za ODS a ředitel vinohradského divadla Töpfer po mužích nežádal žádnou náhradu škody. Soudce i státní zástupce se shodli na tom, že u tohoto typu trestné činnosti je důležitý zejména morální odsudek.
13. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.