Kanadská noc přinese na obrazovky Dagmar Havlovou

Praha - Kanadská noc, dramatický příběh rodičů, jimž zemře jediný syn při své cestě za oceán, je snímkem, ve kterém jednu z hlavních rolí vytvořila Dagmar Havlová. Přímo na tělo ji pro ni napsala scenáristka Hana Cielová. Havlové manžela hraje Viktor Preiss. Podle jeho slov nebylo filmové partnerství s ženou bývalého prezidenta pro něj nic nového. „Jako kolegové se známe dlouhou dobu, dlouho jsme spolu pracovali v televizi i divadle,“ dodal. Televizní film, natočený podle skutečného příběhu, uvidí diváci 14. prosince od 20:00 na programu ČT1.

Havlovou prý scénář velmi zaujal a stal se pro ni hereckou výzvou. Navíc natáčení bylo příjemné. „Hrálo se mi výborně, potkávala jsem samé známé lidi a bylo to, jako bych se vracela domů,“ potvrzuje.

Přiznává ale, že zpočátku byla „lehce nervózní“ a potřebovala delší čas na soustředění. „Spolupráce byla výtečná,“ chválí si ji ovšem režisér Zdeněk Zelenka, „ona se na roli nesmírně poctivě připravovala.“

Film vypráví příběh rodičů, jejichž jediný syn zemře během svého studijního pobytu v Kanadě. Oba manželé se snaží vyrovnat nejen se ztrátou syna, ale zároveň i najít cestu k jinému chlapci, který jim přijel říct pravdu o celé tragédii.

Normal Havlová

Dagmar Havlová se v lednu objeví také na plátnech kin - ztvárnila jednu z hlavních rolí v thrilleru Normal, který režíruje Julius Ševčík. Herectví nezanedbává ani na divadle - hraje v Čechovově Višňovém sadu v pražském Divadle na Vinohradech a vedle Petra Kostky v Horovitzově hře Chvíle pravdy, nyní v produkci pražského Studia Dva.

Normal
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Nevyléčitelně nemocným pomáhá Sanitka splněných snů. Vznikl o ní dokument

Dokument Do posledního snu vypráví příběhy nevyléčitelně nemocných lidí, kteří si v posledních okamžicích života plní své sny díky Sanitce splněných snů. Autorka dokumentu, redaktorka ČT Lea Surovcová přiblížila v 90′ ČT24 zrod filmu. Jednu ze zakladatelek projektu Petru Homolovou potkala asi před dvěma lety a ta ji následně propojila i s jedním z hlavních hrdinů filmu Ondřejem Míčkem. Petra Homolová byla také hostem 90′ ČT24.
20. 12. 2025

Na česká pódia v roce 2026 zamíří MGK, Nick Cave nebo Marilyn Manson

Hudební hvězdy plánují své koncerty i několik let dopředu. Už je tak jasné, kdo z těch zahraničních má v roce 2026 v kalendáři jako svou zastávku také Česko.
20. 12. 2025

Oscar následuje diváky, od roku 2029 se přesouvá na YouTube

Na internetu a zdarma má být od roku 2029 k vidění ceremoniál cen Oscar. Prestižní filmové ocenění tak po desítkách let opouští televizní obrazovky a přesouvá se výhradně na největší on-line videoplatformu YouTube. Ostatně podobně jako spousta diváků, kteří si už zvykli sledovat filmy prostřednictvím streamovacích služeb spíš než v televizi nebo v kinech.
19. 12. 2025

Stávka v Louvre je u konce, muzeum se zcela otevřelo návštěvníkům

Pařížské muzeum Louvre se v pátek zcela otevřelo návštěvníkům poté, co odboráři ukončili stávku za lepší pracovní podmínky pro zaměstnance a větší výdaje na jejich bezpečnost, píše agentura AFP. Stávka, do které se zapojilo nejméně tři sta zaměstnanců, trvala od pondělí.
19. 12. 2025
Načítání...