Šéfem celníků se stal Poulíček. Babiš od něj čeká nelítostný boj s nelegálním hazardem

Novým generálním ředitelem Celní správy ČR se stal Milan Poulíček (50), její dlouholetý pracovník. Funkcí ho pověřil ministr financí Andrej Babiš. Poulíček bude podle zákona ustaven do funkce po získání příslušné bezpečnostní prověrky.

„Milan Poulíček má dlouholeté zkušenosti z vedoucích pozic v celní správě. Jeho hlavním úkolem bude hladká implementace a úspěšné zvládnutí nových klíčových agend celní správy, jako jsou nové kompetence v oblasti trestního řízení, nebo nelítostný boj s nelegálním hazardem díky novému zákonu o hazardních hrách,“ uvedl Babiš.

  • V celní správě pracuje od roku 1987. 
  • V minulosti působil například jako ředitel Odboru pátrání Celního ředitelství Plzeň nebo náměstek ředitele Celního úřadu Rozvadov.
  • Od roku 2003 do současnosti vykonával funkci ředitele Odboru pátrání Generálního ředitelství cel.
  • Zdroj: ČTK

Předchozí ředitel Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli i další lidé z vedení celní správy. Babiš tak čelil kritice například od předsedy rozpočtového výboru Václava Votavy (ČSSD), že činnost Celní správy ČR je ochromena.

Milan Poulíček
Zdroj: ČTK/Ministerstvo financí

Kašpar oznámil v květnu, že ke konci června z čela úřadu odejde ze zdravotních důvodů. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer. Už začátkem června skončil dočasný náměstek František Halás, když mu vypršela doba, po kterou byl do funkce pověřen. Podle serveru Echo24.cz by měl ke konci července odejít i náměstek pro ekonomiku Tomáš Pinkas.

Vydáno pod