Moody's snížila Řecku rating o tři stupně

Atény - Řecko postihlo další snížení ratingu. Tentokrát zemi srazila hodnocení závazků mezinárodní ratingová agentura Moody's, a to o tři stupně kvůli rostoucímu riziku, že se vládě země nepodaří stabilizovat dluhy bez jejich restrukturalizace. Rating Řecka od Moody's klesl do extrémně spekulačního pásma. Závazky Řecka mají nyní od Moody's známku Caa1, tedy sedm stupňů v pásmu spekulačních investic. Dosud měla země rating B1. Výhled nového ratingu je navíc negativní. Znamená to, že další snížení může přijít v krátkém až střednědobém výhledu.

Řecko zůstalo odříznuto od mezinárodního trhu s obligacemi kvůli vysokým úrokovým sazbám svých dluhopisů. Vláda země nyní dokončuje jednání s experty EU, Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky, aby získala nezbytnou pátou tranši 12 miliard eur ze zahraniční pomoci.

Výsledek by podle zdrojů mohl být znám ještě tento týden. Předpokládá se, že mise expertů z věřitelských institucí oznámí, že země potřebuje další drastické škrty výdajů, aby získala nové záchranné úvěry.

Vydáno pod