Komárkova KKCG prodala největšího provozovatele call center v Česku

Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka prodala největšího provozovatele zákaznických telefonních center v Česku, společnost Conectart, fondům skupiny Genesis Capital. Cenu firmy neuvedly. Conectart provozuje call centra v osmi českých městech a zaměstnává přes tisíc operátorů. Vypořádání transakce se podle společností očekává během léta a podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Conectart na českém trhu působí více než deset let. Společnost vznikla spojením firem Informační linky a Direct Communication, v roce 2017 společnost převzala další kontaktní centrum Quality Brands. Ke klientům společnosti patří Samsung, Vodafone, AmRest, cestovní kancelář Fischer nebo MND.

Na konci loňského roku Conectart vstoupil na slovenský trh, služby kontaktního centra tam začal zajišťovat například pro značku Nespresso. Nový majitel, skupina Genesis Capital, firmu zařadí do portfolia svého fondu rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III).

Komárek koupil call centra od Telefóniky

Někdejší firmu Informační linky koupila KKCG v roce 2012 od Telefóniky O2. „Když jsme převzali tehdejší informační linky 1188, čekala nás mnohá strategická rozhodnutí. Díky nim a spolupráci se současným managementem firmy jsme z Conectartu vybudovali jedničku na domácím trhu kontaktních center. Jsem rád, že předáváme úspěšnou firmu novému perspektivnímu majiteli,“ řekl investiční ředitel KKCG zodpovědný za technologie Michal Tománek. KKCG uvedla, že se nyní soustředí především na velké projekty v informačních technologiích, zábavě a energetice.

„Conectart skvěle zapadá do našeho technologického portfolia, jímž jsme se v posledních letech začali zabývat intenzivněji. Jsou z inovativního oboru s vysokou přidanou hodnotou. Ve středoevropském a východoevropském regionu navíc tento trh není konkurenčně nasycen,“ sdělil Martin Viliš, partner společnosti Genesis Capital Equity a poradce fondu GPEF III.

Genesis Capital poskytuje poradenství fondům rozvojového kapitálu (private equity), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytoval poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur (5,5 miliardy korun). Tyto fondy podpořily více než 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun.

Skupina KKCG spravuje společnosti, jejichž celková účetní hodnota přesahuje šest tisíc zaměstnanců a vyvíjejí podnikatelské aktivity v zemích EU i například v USA. Skupina KKCG drží podíly mimo jiné ve firmách MND, Sazka Group, Aricoma, US Methanol nebo Springtide Ventures. Jeden z nejbohatších Čechů Komárek je jediným akcionářem KKCG.

V roce 2018 zvýšila Conectart tržby i zisk po zdanění meziročně o více než polovinu. Utržila 325,5 milionu korun a zisk po zdanění činil 26,7 milionu korun, vyplývá z výročních zpráv zveřejněných ve Sbírce listin. Novější čísla k dispozici nejsou.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

VideoCeny mléka i másla spadly nejníž za několik let. I díky čínským clům

Máslo i pod dvacet korun za kostku, mléko i pod deset korun za litr. Důvodem snížení cen je výrazně vyšší nabídka na evropském trhu, než je poptávka. A tak výrobci musí snižovat ceny, aby zboží vůbec udali. Při srovnání lednových hodnot byly ceny nejnižší za posledních pět let. Přebytek mléka na trhu způsobila mimo jiné dovozní cla na mléčné výrobky z EU, která zavedla Čína. Výkyvy výkupních cen ale nejsou neobvyklé. „Myslím, že už jsme se dostali na hranici, kde průměrné ceny zůstanou,“ odhaduje majitel Němcovy selské mlékárny Radonice Tomáš Němec. Mléčné výrobky tvoří 15 procent útrat za potraviny.
před 6 hhodinami

Obnovte tranzit ropy, nebo zablokujeme protiruské sankce, hrozí Maďarsko Kyjevu

Maďarsko zablokuje dvacátý balík protiruských sankcí, který připravuje Evropská unie, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ruské ropy do země. Ve videopříspěvku to v neděli na facebooku řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Budapešť z toho důvodu bude blokovat i unijní půjčku Ukrajině ve výši 90 miliard eur (2,2 bilionu korun). Tranzit suroviny ropovodem Družba na Slovensko a do Maďarska byl přerušen koncem ledna.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

Na dotace v Nové zelené úsporám půjdou dle Havlíčka čtyři miliardy, možná víc

Na dotační program Nová zelená úsporám letos podle vicepremiéra Karla Havlíčka (ANO) mohou jít čtyři miliardy korun, možná i víc. Vláda počítá s úvěry, záručními instrumenty a bude možné vyřídit i zatím nevypořádané žádosti podle starších pravidel, uvedl v Otázkách Václava Moravce. O nových pravidlech čerpání dotací na energetické modernizace domů bude v pondělí s premiérem Andrejem Babišem (ANO) hovořit po svém jmenování nastupující ministr životního prostředí Igor Červený (Motoristé).
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

VideoHosté Událostí, komentářů z ekonomiky rozebrali vládní hospodářskou strategii

Hosté Událostí, komentářů z ekonomiky debatovali o vládou schválené nové hospodářské strategii, podle níž má česká ekonomika v příštích letech růst díky soukromým firmám a podnikatelům. Stát se má zaměřit na vzdělávání, trh práce, inovace, infrastrukturu a podnikatelské prostředí. Téma rozebrali generální ředitel pražské burzy Petr Koblic a Pavel Neset ze Škody Auto Vysoké školy. O přípravě na krizové situace posléze hovořili ředitel odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení GŘ HSZ ČR Dušan Uhlík a předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Pořad se věnoval také investicím obcí do udržitelnosti a platformě OBEC 2030, kterou přiblížil předseda sdružení místních samospráv ČR Petr Halada. Debatou provázely Nina Ortová a Hana Vorlíčková.
před 18 hhodinami

Ministerstvo: Česko letos v obraně nesplní závazek vůči NATO

Ministerstvo obrany přiznává, že Česko letos nebude schopné plnit závazky vůči NATO, a to především pokud jde o vojenské schopnosti, kterými má ke společné alianční obraně přispívat. Vláda plánuje omezit výdaje resortu jak v absolutních číslech, tak v poměru k hrubému domácímu produktu.
21. 2. 2026

Firmy čelí vlně nejistoty po zrušení Trumpových cel

Firmy čelí další vlně nejistoty poté, co americký nejvyšší soud v pátek zrušil plošná cla, která dříve zavedl prezident Donald Trump. Mnoho podniků kvůli clům zvýšilo ceny, aby kompenzovalo vyšší náklady. Teď se uvidí, jakou úlevu jim a spotřebitelům rozhodnutí soudu skutečně přinese, píše agentura AP. Pro české firmy jsou nejdůležitější cla na automobily či ocel, která zůstávají v platnosti, míní hlavní ekonom platformy Portu Jan Berka.
21. 2. 2026Aktualizováno21. 2. 2026

Nová globální cla budou patnáct procent, ne deset, oznámil Trump

Prezident USA Donald Trump na sociální síti Truth Social v sobotu odpoledne SEČ oznámil, že okamžitě zvýší své nové clo na dovoz do Spojených států ze všech zemí z avizovaných deseti na 15 procent.
21. 2. 2026Aktualizováno21. 2. 2026

Česko loni dalo ukrajinským uprchlíkům humanitární dávky za 8,8 miliardy, příjemců ubylo

Česko loni vyplatilo na humanitárních dávkách ukrajinským uprchlíkům 8,8 miliardy korun. Za necelé čtyři roky od ruského vpádu na Ukrajinu do konce loňska jim poskytlo příspěvky zhruba za 32,4 miliardy. Uprchlických domácností, které podporu pobírají, ubylo. Roste naopak počet lidí s dočasnou ochranou, kteří pracují. Příjmy státu od uprchlíků byly loni za první tři čtvrtletí jednou tak vysoké jako výdaje na pomoc, přínos pro stát byl 11,7 miliardy.
21. 2. 2026
Načítání...