Komárkova KKCG se může stát vlastníkem celé Sazky, antimonopolní úřad povolil nákup akcií

Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka se může podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stát výlučným vlastníkem Sazka Group. ÚOHS totiž povolil KKCG nákup 25 procent akcií Sazka Group, které ještě nevlastnila. Potřebuje ale i potvrzení dalších regulačních úřadů. Čtvrtinu akcií odkoupila KKCG od Holdingu Emma Capital Jiřího Šmejce.

KKCG v březnu informovala, že jí připadnou zároveň veškeré podíly v české Sazce, řeckém OPAP, italské Lottoitalia a rakouské Casinos Austria. Holding EMMA Capital Jiřího Šmejce si ponechá akcie v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport a dostane finanční kompenzaci v řádu stovek milionů eur. ÚOHS změnu vlastnictví posuzoval v takzvaném zjednodušeném řízení, kdy vydává rozhodnutí do 20 dnů.

Vzhledem k tomu, že Sazka Group působí i na trzích v dalších zemích, potřebuje KKCG k výlučnému vlastnictví potvrzení dalších regulátorů, například v Řecku, Rakousku nebo na Kypru.

Sazka Group založily společně KKCG a EMMA Capital v roce 2016. „Jsem rád, že se nám společně s Jiřím podařilo vybudovat největší loterijní skupinu v Evropě. Beru to jako příklad spolupráce dvou českých investorů a úspěšné expanze do zahraničí, protože se podařilo zhodnotit naše investice více než šestinásobně,“ uvedl už dříve Komárek.

Skupina KKCG spravuje několik společností, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 5,2 miliardy eur (134 miliard korun). KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají více než čtyři tisíce lidí a vyvíjejí podnikatelské aktivity v 18 zemích. Skupina KKCG drží podíly například ve firmách MND, Sazka Group, Autocont, US Methanol, Fischer Group, Conectart, DataSpring, SafeDX nebo Springtide Ventures.

EMMA Capital je investiční holding zaměřený na zahraniční trhy. Své aktivity chce směřovat většinou do sféry maloobchodu. Obvyklou strategií společností sdružených v holdingu EMMA je aktivní účast na řízení firem, do nichž kapitálově vstoupil. Finanční skupina EMMA vznikla v roce 2012 z podnětu svého jediného akcionáře, Jiřího Šmejce, je zároveň menšinovým akcionářem Home Credit Group, ve které Šmejc působí jako předseda představenstva. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Konflikt na Blízkém východě opět zvyšuje cenu ropy a plynu

Ceny ropy se dál zvyšují, na trhu přetrvávají obavy o dodávky suroviny z Blízkého východu. Severomořská ropa Brent kolem pondělních 9:30 SEČ vykazovala zdražení o 2,50 procenta, nacházela se tak kolem 105,80 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala zhruba procento a půl a pohybovala se nad sto dolary za barel. Roste i cena plynu.
09:54Aktualizovánopřed 14 mminutami

VideoHosté Událostí, komentářů týdne probrali rozpočet

Hosté Událostí, komentářů týdne probrali sněmovní schválení rozpočtu pro letošní rok. Poslanci vládní koalice ANO, SPD a Motoristů se vyslovili pro schodek ve výši 310 miliard korun. V rozpočtu jsou nižší výdaje na obranu oproti závazku NATO. Debata se věnovala také rostoucím cenám pohonných hmot v souvislosti s konfliktem na Blízkém východě. V diskusi zmínili také nadprůměrnou konzumaci piva v Česku. Pozvání přijali bývalý ministr financí Ivan Pilný, šéfredaktor Aktuálně.cz Matyáš Zrno, herec a fotograf Hynek Čermák, redaktorka Deníku N Petra Procházková a spisovatelka a podcasterka Markéta Lukášková. Pořadem provázela Jana Fabianová.
před 1 hhodinou

Digitální peněženka Wero chce vymanit Evropu z nadvlády americké Visa i Mastercard

Digitální peněženku Wero vytvořily evropské banky a platební společnosti, aby se vyhnuly používání karetních sítí od amerických firem Visa nebo Mastercard. Důvodem je snížení nákladů i udržení kontroly v nejisté době mezinárodního napětí. Na obnovení evropské platební suverenity pracují i instituce Evropské unie, které chtějí představit digitální euro, které by mohlo fungovat jako digitální měna pro každodenní platby.
před 3 hhodinami

Pavel bude jednat se Schillerovou o návrhu rozpočtu

Prezident Petr Pavel bude v pondělí na Pražském hradě jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO) o návrhu státního rozpočtu na letošní rok. Rozpočet se schodkem 310 miliard korun schválila minulý týden sněmovna, k jeho konečnému přijetí zbývá podpis hlavy státu. Přijetím rozpočtu skončí rozpočtové provizorium, které od začátku roku omezovalo měsíční státní výdaje na jednu dvanáctinu loňských výdajů. Prezident už dříve avizoval, že rozpočet vetovat nebude.
před 7 hhodinami

Schválení rozpočtu rozjede výstavbu dopravní infrastruktury

Správci silnic i železnic vyčkávali kvůli nejistému financování s podpisem desítek smluv. Se schválením rozpočtu na tento rok se spouštějí nové dopravní stavby. Letos půjde do Státního fondu dopravní infrastruktury rekordních 169 miliard korun.
před 13 hhodinami

Ropa z nouzových rezerv bude na trhu v Evropě až koncem března

Ohlášená ropa z nouzových rezerv se v Evropě a v Americe dostane na trh až koncem března, zatímco v Asii to bude okamžitě, uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Ta se rozhodla uvolnit rekordních 400 milionů barelů kvůli dopadům války na Blízkém východě, jež paralyzovala lodní dopravu v Hormuzském průlivu.
před 17 hhodinami

Snížení daně na pohonné hmoty nyní vláda neplánuje, ODS na něm trvá

Vládní koalice zatím nehodlá snižovat spotřební daň na benzin a naftu, oznámili v Debatě ČT její zástupci – místopředsedové sněmovny Patrik Nacher (ANO) a Jiří Barták (Motoristé) a šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Občanští demokraté ho však podle dalšího místopředsedy dolní komory Jana Skopečka (ODS) požadovat budou už nyní, kritizují podceňování situace. Pirátská poslankyně Olga Richterová upozornila na hrozící zdražování potravin. Poslanec Lukáš Vlček (STAN) zdůraznil dopad na ceny plynu a zemědělských hnojiv.
včeraAktualizovánopřed 17 hhodinami

Havlíček: Česko má předjednaný kontrakt na zarezervování plynu na terminálech v USA

Česko má předjednaný dlouhodobý kontrakt na roční zarezervování 1,4 miliardy metrů krychlových plynu v terminálech v USA, řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) po příletu ze Spojených států. Cílem je podle něj diverzifikace zdrojů energie a posílení bezpečnosti.
před 17 hhodinami
Načítání...