Pohřešovanou osmiletou dívku z Prahy policie našla

Policisté ve čtvrtek pátrali po osmileté dívce s jihoafrickým občanstvím, která bydlí v Praze. Z domova odešla časně ráno, nalezena byla nezraněná večer. Na policejním webu to oznámila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. O útěk z domova se dívka pokusila již v minulosti.

Dívka odešla z domova bez peněz, dokladů i mobilního telefonu. „Bližším šetřením v rodině kriminalisté zjistili, že by se mělo jednat o dítě v pěstounské péči,“ uvedla mluvčí. Do pátrání se zapojili policisté a strážníci z celé Prahy i pracovníci dispečinku dopravního podniku.

Nalezena byla dívka krátce před 22:00. „Jeden z volajících operátorovi tísňové linky 158 oznámil, že pohřešovanou dívku vidí na zastávce tramvaje Malostranská. Operační důstojník informaci okamžitě předal hlídkám, které ji vzápětí ověřily a ohlásily z místa úspěšné ukončení pátrací akce,“ sdělila Zoulová. „Pražská policie touto cestou děkuje médiím i veřejnosti za zájem a neocenitelnou pomoc,“ doplnila.

Dívku si poté na policii převzala její pěstounka. Kriminalisté ještě budou podle mluvčí policie okolnosti celého případu důkladně prověřovat.