Na hřebenech Krkonoš napadl první sníh

Na hřebenech Krkonoš ve čtvrtek napadl první sníh nadcházející zimy. Teploty klesly mírně pod nulu. Na Sněžce ve výšce 1603 metrů nad mořem byly dopoledne minus dva stupně. Loni napadl v Krkonoších první sníh zimy 24. září.

Sníh padal například na Sněžce nebo na Medvědíně nad Špindlerovým Mlýnem. V nižších částech hor pršelo. Meteorologové uvedli, že sněhové přeháňky by se během dne měly v Krkonoších vyskytovat v polohách nad 1200 metrů nad mořem. Večer by mělo přeháněk i oblačnosti ubývat.

Krkonošská horská služba turistům doporučuje pro horské túry především dobré boty a teplé oblečení. „Turisté by také měli brát v potaz, že na horách je mezisezona a ne všechny hřebenové boudy jsou nyní otevřené,“ upozornil náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

V horních partiích Sněžky navíc foukal silný vítr, který zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

Zatímco do středy se v Česku držely teploty vysoko nad bodem mrazu, od čtvrtka přijde od západu citelné ochlazení. Meteorologové varují před přízemními mrazíky, na horách může sněžit také v dalších dnech.