Mezi českými veterány a legionáři vypukl ostrý spor o majetek

Praha - Mezi členy Československé obce legionářské znějí nadávky, vzájemné obviňování - zklidnit situaci musela přijet už i policie. Skupina veteránů z druhé světové války obviňuje ty novodobé z nedávných nebo současných válečných konfliktů , že chtějí vytunelovat jediný majetek obce - pražský hotel Legie. Druhá strana nařčení odmítá a tvrdí, že kritici se chtějí jen zviditelnit a skrýt své chyby.

Spor mezi legionáři vyvrcholil v sobotu. Bývalý místopředseda obce Václav Přibyl si od toho současného - Alexandra Beera - půjčil klíče od jeho a předsedovy kanceláře. „Byli jsme domluveni, že připravíme nějaké materiály a Beer mi tedy dal klíče od své kanceláře,“ řekl Přibyl.

Předseda Československé obce legionářské Pavel Budinský ale zavolal policii. „Už asi dva měsíce mám podezření, že se ze sekretariátu ztrácejí některé materiály, dokumenty a vybavení.“ Proto nechal u kanceláře vyměnit zámky, a současný místopředseda obce Alexandr Beer od ní zatím nemá klíče.

„Je to celé nový způsob tunelování, nic víc. Druhá strana lže,“ tvrdí Beer, který je přesvědčen, že celý problém spočívá v majetku. Mladší generaci, která má od loňska ve vedení obce většinu, jde podle Beera jen o hotel Legie, který se nachází na lukrativním místě v Praze.

Vydáno pod