Automobilka Hyundai ukázala nový model ix20

Nošovice (Frýdecko-Místecko) - Automobilka Hyundai dnes v předpremiéře představila nový model ix20. Vůz začala minulý týden vyrábět v závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Je to třetí model Hyundai, který se v Česku produkuje. V Nošovicích se ještě vyrábí pro sesterskou firmu v Žilině vůz Kia Venga. Ve středu automobilka z Nošovic vyexpedovala první vozy nového typu do Dánska. Vůz Hyundai ix20, jehož oficiální světová premiéra se uskuteční na mezinárodním autosalónu v Paříži příští týden, je kompaktním automobilem v kategorii takzvaných víceúčelových vozidel (MPV) v segmentu B.

Od modelové řady ix20, jejíž prodej bude zahájen na konci října 2010, se očekává, že zaujme mladé rodiny, které ocení nejnižší spotřebu paliva v daném segmentu doprovázenou nízkými emisemi CO2. Vyrábí se s benzinovými i dieselovými motory o objemech 1,4 a 1,6 litru, jejichž výkon je v rozpětí od 77 do 125 koňských sil.

Automobilka kvůli tomu v příštím roce rozjede třetí směnu. Plánuje zaměstnat dalších 1000 lidí a rozšířit počet pracovníků na 3 600. Dosud se v nošovickém závodu vyráběly modely Hyundai i30, Hyundai i30 kombi a Kia Venga.

Vůz je vybaven pokročilými prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, zahrnujícími systémy ESP, ABS a má také pomocníka pro rozjezd do kopce. Součástí nadstandardní výbavy je například panoramatické střešní okno, sada akustických parkovacích asistentů nebo zadní kamera, která snímá prostor za autem a promítá jej buď na monitor navigace, nebo na plochu zpětného zrcátka.

Hyundai ix20
Zdroj: Hyundai/www.hyundai.cz
Vydáno pod