O ceně představení v brněnské Redutě rozhodnou diváci. Rezervace bude za korunu

Diváci si mohou od úterka rezervovat vstupenky na zářijová představení do brněnského divadla Reduta za symbolickou jednu korunu. O konečné ceně své vstupenky pak sami rozhodnou až v závěru večera, na základě dojmů z inscenace. Národní divadlo Brno chce neobvyklou akcí upozornit na skutečnou hodnotu a společenský přínos kultury.

Činoherní inscenace Mirandolína
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Lidé mohou ze zářijového programu divadla Reduta vybírat z více než dvou desítek činoherních představení. „Do kampaně jsme zahrnuli kompletní repertoár, který na naší druhé scéně hrajeme. Diváci se tak mohou těšit i na oblíbenou Mirandolínu, na novinky Velmi, velmi, velmi temný příběh a Idomeneus, a dokonce i na exkluzivní inscenaci spojenou se zážitkovou gastronomií –⁠ Vévodkyně a kuchařka,“ uvedl umělecký šéf činohry Milan Šotek.

Po představení mohou diváci částku, kterou si sami určí, předat v hotovosti do připravených boxů. Platit lze také pomocí mobilního telefonu přes QR kód nebo platební kartou na pokladně.

Cena kultury není jen v penězích

„Cena kultury v těchto dnech nespočívá jen v její ekonomické hodnotě, ale i v přínosu pro ducha naší společnosti. Koncept dobrovolného vstupného je do značné míry experiment, kterým nám diváci vyjádří jednoznačné ohodnocení. Zároveň chceme všem našim divákům vysvětlit, proč se špičková profesionální kultura nedá dělat za hubičku,“ řekl ředitel divadla Martin Glaser.

Vstupenky za korunu lze rezervovat on-line, na pokladnách divadla i prodejních partnerů. Kompletní informace o kampani naleznou diváci na webových stránkách divadla.

Kampaň doprovodí výstava v Redutě, která chce divákům přiblížit reálný obraz financování kultury v České republice a její skutečné ceny na příkladech spojených s Národním divadlem Brno. Stejně jako celá kampaň ponese název #KulturaMáCenu.