Antimonopolní úřad zrušil zakázku na stavbu části brněnského okruhu. Začít se mělo na jaře

Antimonopolní úřad nepravomocně zrušil zakázku na stavbu druhé etapy brněnského městského okruhu. Ta měla odstartovat na jaře, náklady se měly pohybovat kolem dvou miliard korun. Důvodem rozhodnutí je podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nadbytečný požadavek na doložení oprávnění ke zkouškám elektrických zařízení. O věci informoval server Zdopravy.cz. Brno a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se o dalším postupu rozhodnou.

Stavba brněnského městského okruhu
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Úsek od Kamenomlýnského mostu ke křižovatce Hlinky je technicky náročnější než první etapa. Součástí druhé etapy má být nový tramvajový tunel a silnice vedoucí vedle nábřeží nad řekou.

Antimonopolní úřad podle serveru rozhodnutím vyhověl návrhu slovenské firmy Deštrukprojekt. „Požadavek na předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení je nadbytečný, a tedy nepřiměřený a vytvářející bezdůvodné překážky hospodářské soutěže,“ píše se podle serveru v rozhodnutí.

Předpokládaná cena druhé etapy byla 1,6 miliardy korun. Nabídky přišly dvě. Sdružení Eurovia, Hochtief a Subterra nabídlo 1,948 miliardy korun, společnost Porr 2,214 miliardy korun, uvádí server. Investorem je především ŘSD, město má zaplatit zhruba 80 milionů korun.

První etapa se staví již od podzimu 2018, celá Žabovřeská se čtyřmi pruhy má být podle současných plánů otevřena do konce roku 2023.