Policie zasahovala v centrále středočeských silničářů

Policie zasahovala v úterý v budově středočeské správy a údržby silnic, uvedl server Aktuálně.cz. Silničáři v minulosti čelili kritice kvůli některým zakázkám. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej pouze potvrdil, že útvar prováděl úkony trestního řízení. Krajský radní František Petrtýl (ANO) neměl o zásahu žádné informace.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Drahoslav Ramík

„Náš útvar provádí úkony trestního řízení. Dozor vykonává Krajské státní zastupitelství v Praze, které má vyhrazeno podávání informací,“ sdělil Ibehej. Dozorující krajský státní zástupce Pavel Staněk se podle Aktuálně.cz k věci po telefonu odmítl vyjádřit.

Na údajné nehospodárné chování krajských silničářů dlouhodobě upozorňuje středočeský zastupitel za opoziční ODS Michael Pánek, který kvůli svým podezřením už podal trestní oznámení. Podle něj správa proplácela i akce, které nebyly provedeny, škody Pánek vyčíslil na miliardu korun.

Petrtýl i hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) již dříve obvinění odmítli. Kraj naopak v minulosti podal trestní oznámení na Pánka kvůli údajně neoprávněné kontrole ve správě a údržbě silnic.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže také nedávno potrestal krajské silničáře pokutou 300 tisíc korun kvůli rozdělení veřejné zakázky na obnovu vodorovného dopravního značení. Správa a údržba silnic s verdiktem nesouhlasí a připravuje podání správní žaloby, kterou se bude domáhat zrušení rozhodnutí.