Lupiči přepadli zlatnictví v centru Teplic, policisté po nich pátrají

Policisté pátrají po lupičích, kteří kolem 10:45 přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic a utekli. Podle původních informací měli být i po příjezdu policie uvnitř a držet rukojmí, to se však nepotvrdilo. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Video Události v regionech (Praha)
video

Události v regionech: Policie zveřejnila video z loupeže v teplickém klenotnictví

Pachatelé byli podle dostupných informací čtyři a zřejmě ozbrojení, uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Z místa činu odjeli ve starším Renaultu Laguna Combi stříbrné barvy.

Policie během dne zveřejnila asi minutové video z přepadení. Na záběrech jsou zpočátku vidět dva lidé, po několika sekundách vytahují na obsluhu zbraň, vzápětí do obchodu přicházejí jejich dva komplicové.

Následuje záběr na jednoho z lupičů, jak pomocí nářadí rozbíjí výlohu a vytahuje zboží, které ukládá do připravené tašky. Po chvíli mu s ukládáním odcizených předmětů pomáhá komplic. V obličejích nejsou maskovaní.

Zatím není jasné, zda a co v obchodě ukradli. Kriminalisté během dne ohledávali místo činu a vyslýchali svědky. 

Policie při zásahu nejprve zatarasila vozy ulici, na místo přijela i sanitka. Obavy z toho, že by pachatelé mohli držet v obchodě rukojmí, se nepotvrdily.