Březina v dopravním podniku podváděl, potvrdil Nejvyšší soud

Pražský zastupitel za ČSSD Karel Březina neuspěl u Nejvyššího soudu s dovoláním, jímž chtěl zrušit rozsudek za podvod v pražském dopravním podniku. Informují o tom Lidové noviny, kterým to potvrdil jak soud, tak i samotný politik. Šéf pražského zastupitelského klubu byl v říjnu 2014 pravomocně odsouzen za to, že neoprávněně bral odměny za práci v dozorčí radě. Březina vinu dál odmítá a zvažuje, že podá ústavní stížnost.

Karel Březina a Radmila Kleslová
Zdroj: ČT24

Karel Březina podle pravomocného rozsudku pobíral od března 2007 do srpna 2011 jako předseda dozorčí rady dopravního podniku odměny v celkové výši 290 000 korun. Funkci předsedy dozorčí rady přitom vykonávat nesměl, jelikož působil také v dozorčí radě firmy Porcela Plus, na jejíž majetek byl vypsán konkurz. 

Za toto jednání dostal předseda pražského zastupitelského klubu v roce 2014 roční podmíněný trest s patnáctiměsíční zkušební dobou. Březina vinu vždy odmítal a podal si dovolání k Nejvyššímu soudu, který ho ale nyní zamítl.

Březina Lidovým novinám sdělil, že zvažuje podat ještě ústavní stížnost. Z komunální politiky se stáhnout nehodlá. „Nikdo po mně v tuto chvíli odchod nepožaduje a ani já sám to nemám v plánu,“ řekl deníku. Po Březinově odchodu přitom důrazně volají zastupitelé z Pirátské strany.