Trutnovské UFFO se stalo stavbou roku

Trutnov – Českou stavbou roku 2011 je trutnovské kulturní a společenské centrum UFFO. Odborná porota 19. ročníku prestižní architektonické soutěže ho vybrala mezi 42 přihlášenými projekty. Stavba, na kterou přispěla i Evropská unie, stála téměř půl miliardy korun. UFFO v Trutnově funguje zhruba rok. Předtím lidem ve třicetitisícovém městě takový prostor léta chyběl.

Autoři projektu Radek Vopalecký a Luděk Štefek navrhli pro Trutnov jeden z nejmodernějších kulturních prostorů v České republice. Ředitel Společenského centra UFFO Libor Kasík si pochvaluje, že program se podle jeho slov může tvořit doslova šitý na tento dům. Výrazně lépe, než je to v jiných domech běžné, se prý dá pracovat i se scénickým prostorem.

  • Interiér centra
    Interiér centra zdroj: ČT24
  • Prostor před domem
    Prostor před domem zdroj: ČT24

Starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS) sdělil, že porotu zaujal i prostor kolem domu. Stavba stála bezmála půl miliardy korun. 180 miliony na ni přispěla Evropská unie. Odborná porota ocenila především čisté, funkční linie a variabilitu prostoru. „Lze tu pořádat koncerty v různém rozpoložení sálu. Konají se tu také výstavy i jiné společenské akce, třeba plesy,“ říká Libor Kasík.

Video Reportáž Václava Svobody
video

Reportáž Václava Svobody

Starosta Adamec prozradil, že budovu během prvního roku navštívilo přes 80 tisíc návštěvníků. Trutnovské UFFO je jedinou kulturní stavbou, která letos nejvyšší ocenění odborné poroty získala.

Scénický prostor
Scénický prostor