Veterináři nařídili stáhnout uzené šproty v oleji značky Giana. V konzervě byl úlomek kovu

Veterináři stahují šarži více než čtyřiadvacet tisíc konzerv uzených šprotů v oleji značky Giana od lotyšské firmy, v Česku je prodávaly i velké řetězce. Důvodem je nález úlomku kovu v jedné z konzerv, který našel český spotřebitel, sdělil v pondělí mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři stahují uzené šproty značky Giana
Zdroj: Státní veterinární správa

Název stahovaného výrobku je Giana, uzené šproty v rostlinném oleji. Šarže je označená L3182 s datem výroby 1. března 2019 a datem minimální trvanlivosti do 1. března 2022. Výrobcem je SIA „NS ESTATE“ z Lotyšska.

„Šproty byly od příjemce zásilky ve Zlínském kraji distribuovány do obchodních řetězců Globus, Albert, Tesco, COOP, Hruška, internetového obchodu Košík a řadě dalších menších obchodníků. Zákazníci, kteří uvedený výrobek zakoupili, jej mohou vrátit v místě prodeje.“ 

Petr Vorlíček

mluvčí Státní veterinární správy

V tomto měsíci se jedná o druhé hromadné stahování výrobků z příkazu Státní veterinární správy. Na začátku července nařídili veterináři stáhnout mražené obalované kuřecí řízky z Německa od výrobce Mantos International Food, zjistily se v nich úlomky tvrdých plastů. Kolik jich bylo v oběhu a kolik se jich prodalo, veterináři nevěděli, letos a loni byly k dostání v řetězci Iceland.

Podle obchodního ředitele řetězce Daniela Nedomy byl výrobek stažen z českých prodejen již dříve, v žádné šarži pro český trh se podle něj plast nenašel, ale mateřská společnost Iceland Foods vyhodnotila riziko jako vysoké, a proto rozhodla o zastavení prodeje a likvidaci výrobků.

Veterináři stahují uzené šproty značky Giana
Zdroj: Státní veterinární správa