Penzijní společnosti vrací lidem peníze z druhého pilíře. Nejčastěji na bankovní účet

Penzijní společnosti začaly převádět peníze účastníkům rušeného druhého pilíře důchodového systému. Vyplývá to z ankety agentury ČTK mezi penzijními společnostmi. Lidé volili v drtivé většině převod na účet, zbytek chtěl výplatu složenkou či si nechal naspořené peníze převést do třetího pilíře. Celkem 4500 z 84 500 klientů pošlou penzijní společnosti peníze na finanční úřady. Jde o lidi, kteří neuvedli, jak má být s jejich penězi naloženo.

Zákonná lhůta pro výplatu peněz z druhého pilíře začala penzijním společnostem běžet 15. října 2016.

„ČS penzijní společnost zahájila výplatu v nejdříve možném termínu. V pondělí jsme odeslali prostředky prvním klientům, kteří nám včas oznámili způsob jejich výplaty. Celkově šlo o 12 181 smluv a vyplacená částka přesáhla 590 milionů korun,“ uvedl místopředseda představenstva ČS penzijní společnosti Martin Kopejtko.

Třetí pilíř si vybralo pět procent 

Většina z nich si vybrala bezhotovostní převod na bankovní účet. Pro přesun peněz do třetího pilíře se rozhodlo pět procent klientů a stejný podíl preferoval výplatu složenkou.

Rovněž Penzijní společnost České pojišťovny proces výplat ze druhého pilíře zahájila v pondělí. Drtivá většina klientů zvolila podle mluvčího Petra Brousila formu výplaty na běžný účet, zhruba každý desátý pak volil převod do třetího pilíře.

Allianz penzijní společnost začne peníze vyplácet tento týden, Penzijní společnost Komerční banky převede výplaty klientům ve druhém listopadovém týdnu.

Účastníci, kterým penzijní společnosti převedou peníze na finanční úřad, o své peníze nepřijdou, budou o ně ale muset finanční úřad zažádat. Účastníci, kteří včas oznámili, jak chtějí peníze vyplatit, by měli mít své peníze k dispozici nejpozději do konce roku.