Obviněná soudkyně Treglerová už nesmí rozhodovat, údajně varovala dceru před policejní akcí

Soudkyně Okresního soudu v Jablonci nad Nisou Lucie Treglerová nesmí rozhodovat. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) ji od 30. ledna zprostil dočasně funkce až do doby, než skončí její trestní stíhání, uvedl server iRozhlas.cz. Soudkyně čelí obvinění za to, že údajně varovala dceru před policejní akcí, která se týkala jejích známých. Treglerová již dříve označila svůj případ za nesmysl a proti obvinění podala stížnost.

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu soudkyni obvinili loni v listopadu ze zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí jí až pět let vězení. Treglerová podle policie rozhodovala o povolení ke sledování známých své dcery. Informaci o policejní akci jí ale prozradila.

Poprvé ji kvůli tomu kriminalisté obvinili už v říjnu 2016 ze zneužití pravomoci úřední osoby a ohrožení utajované informace. Státní zastupitelství ale stíhání zastavilo kvůli špatné právní kvalifikaci. Detektivové pak případ překvalifikovali a soudkyni v listopadu obvinili znovu.

Dosud mohla dál rozhodovat, soud to vysvětloval tím, že případ, kvůli němuž je obviněna, se netýká její agendy. Sama Treglerová nechtěla kauzu komentovat a označila ji za nesmysl.