Krejčířova vila v Černošicích má nového majitele. Zaplatil za ni téměř 16 milionů

Menší vila uprchlého Radovana Krejčíře v Černošicích byla v úterý v elektronické aukci vydražena za 15,8 milionu korun, vyplývá to z portálu dražeb.

Video Události
video

Krejčířova vila se vydražila za necelých 16 milionů

Předmětem úterní dražby byla dvoupatrová vila z 30. let 20. století v Karlštejnské ulici se zastavěnou plochou 252 metrů čtverečních. Soudní odhadce stanovil cenu domu na 25,8 milionu korun. Dražba začínala na 12,9 milionu korun.

Prodat v úterý vydraženou vilu se pokusili exekutoři neúspěšně loni v létě. Tehdy za dvě třetiny odhadní ceny, tedy 17,2 milionu korun. Další termín byl stanoven na konec prosince, ovšem proti dražbě se odvolali Krejčířovi právníci.

„Dražby se zúčastnili tři zájemci. Vítěz by měl mít zítra verdikt v datové schránce. Poté poběží lhůta 15 kalendářních dní. Po jejím uplynutí nabude rozhodnutí právní moci. Potom bude informace o novém majiteli veřejná,“ sdělil mluvčí Exekutorské komory Petr Vorlíček.

Další dva měsíce bude mít majitel na to, aby doplatil 10,8 milionu korun nad povinnou pětimilionovou dražební jistotu.

Krejčířova vila
Zdroj: ČTK
Autor: René Volfík

Vydražit chtějí exekutoři i větší černošickou vilu, ze které Krejčíř v roce 2005 uprchl při domovní prohlídce. Poslední termín dražby byl stanoven na konec loňského listopadu, odhadní cena byla 97,29 milionu korun.

Krejčířova manželka ale o usiluje o vyloučení vily z exekuce a podle Vorlíčka podala v této věci dovolání k Nejvyššímu soudu. „Do doby jeho rozhodnutí je nemovitost vyloučena z exekuce,“ dodal Vorlíček.

Radovan Krejčíř (rok 2013)
Zdroj: Reuters

Krejčíř žije od roku 2007 v Jihoafrické republice, kde je od listopadu 2013 ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění, k verdiktu zatím dospěl jeden případ. Dostal 35 let vězení za únos a mučení bratra drogového dealera, který podle obžaloby zmizel s 25 kilogramy pervitinu. Proti rozsudku se Krejčíř obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud.

V Česku byl Krejčíř odsouzen k 15 rokům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další delikty.