V centru Ostravy se srazily tramvaje. Sedm lidí je zraněných

V centru Ostravy se v pátek ráno srazily dvě tramvaje. Zranilo se sedm lidí. Příčina nehody zatím není známa, na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavedl náhradní dopravu.

Nehoda se stala před 06:30 na křižovatce ulic 28. října a Nádražní. „Příčina a důvod dopravní nehody bude předmětem šetření,“ sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková. Dodala, že škoda se pohybuje v řádu několika milionů korun. „Z dosud nezjištěného důvodu došlo k nárazu jedoucí tramvaje do tramvaje před ní stojící,“ doplnila.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. „Žádáme případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru, a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody nebo i jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158,“ doplnila.

Dopravní provoz v místě nehody je až na tramvaje plynulý. DPO na svých internetových stránkách oznámil, že tramvajové linky odklání z centra na Hranečník. Mezi Karolinou a hlavním nádražím jezdí náhradní autobusová doprava, mezi zastávkami Křižíkova a Hlučínská náhradní tramvaje.