U Plzně se srazil rychlík s autobusem, 2 zranění

Plzeň – Na železničním přejezdu v Chrástu u Plzně se dopoledne srazil rychlík s autobusem městské hromadné dopravy. Ten jel sice prázdný, nehoda si ale vyžádala dvě zranění. Lékaři je ošetřili na místě. Železničáři asi na šest hodin přerušili dopravu na trati Praha - Plzeň. Uzavřena byla taky silnice Plzeň - Chrást, náhradní doprava pojede po objížďkách.

„Autobusu na světelném přejezdu se závorami zhasl motor. Když nešel znovu nastartovat, přikázal řidič cestujícím, aby vystoupili,“ popsal nehodu jeden ze svědků. Řidič se pak snažil vůz ještě nastartovat, ale rychlík narazil do jeho zadní části, která byla v kolejišti. Vlak, který podle svědka nejel příliš rychle, tlačil autobus před sebou zhruba 50 metrů.

Informace potvrdil také Václav Zikmund z PMDP. Velmi ocenil řidičovu duchapřítomnost. „Škoda bude určitě ve statisících, zadní část autobusu je zdemolovaná,“ dodal. Autobus vjel na přejezd ještě předtím, než se stáhly závory a začala fungovat signalizace.

Nahrávám video

„Zraněného řidiče s pohmožděninami jsme ošetřili na místě, podobně jako jednu ženu z rychlíku. Nikam jsme je nepřeváželi,“ řekla mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

„Škoda na vlaku dosáhla podle předběžných informací naší inspektorky zhruba 300 tisíc korun, škoda na autobusu se odhaduje na 100 tisíc korun,“ řekl mluvčí DI Martin Drápal. „Její definitivní výši řekne až v pondělí soudní znalec, který je na místě,“ uvedl k tomu Zikmund. Nevyloučil, že vozidlo může být na odpis. Podle něho se zřejmě také potvrdí, že příčinou zastavení na železničním přechodu byla technická závada autobusu.

Závory fungovaly správně

Rychlík směřoval z Prahy do Mnichova. „Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací se závorami, která byla dle prozatímního šetření na místě nehody v činnosti,“ řekl Drápal. Hasiči vyslali na místo vyprošťovací jeřáb.

Některé rychlíky oběma směry úsekem zpomaleně projížděly, cestující z dalších rychlíků a všech regionálních vlaků převážely náhradní autobusy. Městské autobusy musely využít objízdnou trasu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Na některých místech lipenské přehrady jsou sinice s toxiny, zjistili vědci

Vědci potvrdili, že na některých místech lipenské přehrady se mohou vyskytovat sinice s toxiny. Sinice s toxiny nejsou nebezpečné pro člověka, ale mohou být jedovaté pro zvířata. V minulých dnech uhynuli dva psi, kteří se u přehrady pohybovali. Případ prověřuje policie.
před 20 mminutami

Disertační práci architekta Wiesnera i deník jeho ženy vystaví ve vile Stiassni

Disertační práci významného architekta Ernsta Wiesnera, deník jeho manželky Evy i rodinné fotografie převzal v Brně Národní památkový ústav. Vzácné archiválie budou k vidění ve vile Stiassni, jedné z Wiesnerových staveb. Z Velké Británie je přivezl generální konzul David Frous, který je převzal od anglického dárce Timothyho Wilkinsona, jehož rodina se s Wiesnerovými blízce přátelila.
před 1 hhodinou

Novo Nordisk otevřel výrobní závod u Prahy

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk otevřela výrobní závod v Bohumili, osadě, která patří pod středočeské Jevany. Investovala do něj více než osm miliard korun, z toho 3,5 miliardy dala do jeho modernizace. Vyrábět v něm bude součásti do moderních léků na cukrovku a obezitu. Prezident společnosti Mike Doustdar řekl, že výroba začala tento měsíc.
11:58Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Exnáměstek Unucka uzavřel dohodu se žalobcem v kauze manipulace zakázek

Bývalý náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka uzavřel s evropským veřejným žalobcem (EPPO) dohodu o vině a trestu v kauze podezření z manipulací veřejných zakázek. Týkaly se úklidu silnic a marketingových služeb. Stejný postup zvolilo i dalších devět obviněných. Oznámil to Vít Koupil z EPPO, který případ dozoruje.
13:52Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Hasiči zlikvidovali požár haly v Havlíčkově Brodě, škoda je odhadem 350 milionů

Hasiči v pátek před 11:30 ukončili likvidaci požáru haly s plastovými výrobky a kartony v Havlíčkově Brodě. Hala začala hořet ve čtvrtek odpoledne. Oheň podle předběžného odhadu hasičů způsobil škodu 350 milionů korun. Proč začalo hořet, zatím není jasné.
09:08Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Ministryni Mrázovou o víkendu fyzicky napadla žena. Policie vyloučila politický motiv

Čtyřiačtyřicetiletá žena v Bílině o víkendu slovně a fyzicky napadla ministryni pro místní rozvoj Zuzanu Mrázovou (ANO), informovala v pátek policie. Konflikt se obešel bez zranění. Tepličtí policisté motiv prověřují, vyloučili však, že by šlo o politicky motivovaný čin. Žena je obviněná z nebezpečného vyhrožování.
09:34Aktualizovánopřed 8 hhodinami

Pětadvacet proti pěti. Policie už zná totožnost několika útočníků v Hostivaři

Skupina pětadvaceti maskovaných osob na začátku dubna brutálně napadla pět mužů, kteří odcházeli z posilovny v pražské Hostivaři. Napadení utrpěli mnohačetná poranění na těle a zlomeniny na hlavě a v obličeji. Pražští kriminalisté už znají totožnost několika útočníků, sdělila České televizi policejní mluvčí Eva Kropáčová. Po dalších stále pátrají. Za ublížení na zdraví hrozí pachatelům až osm let vězení.
před 8 hhodinami

Kaštanová ulice v Brně se o víkendu uzavře. Omezení čeká řidiče i na D2

Kvůli pokračující přestavbě křížení dálnic D1 a D2 na jihu Brna bude o víkendu uzavřená Kaštanová ulice vedoucí pod D1. Omezení se dotkne řidičů, cyklistů i chodců. Částečně omezený bude také provoz na D2, kde se kvůli osazování mostních nosníků bude jezdit pouze jedním pruhem v každém směru.
před 9 hhodinami
Načítání...