Památkově chráněné kino v Trutnově prochází opravou. Technicky má jít o nadstandard

Nahrávám video
V Trutnově se opravuje památkově chráněné kino
Zdroj: ČT24

V Trutnově se opravuje památkově chráněná budova kina z roku 1929. Objekt byl naposledy rekonstruován v 70. letech, postupem času však kino přestalo vyhovovat současným trendům. Město hodlá do rekonstrukce investovat téměř sto milionů korun, stavba by pak měla být hotová v létě 2022. Oprava kina Vesmír by měla podle vedení Trutnova přinést jeho návštěvníkům větší komfort, z jednoho sálu se navíc stanou hned dva – větší s kapacitou 250 lidí a menší pro 40 diváků.

Podle vedení trutnovské radnice zatím v době covidu nelze předpovědět, zda bude o nové prostory kina mezi obyvateli zájem. „Před protiepidemickými opatřeními byla návštěvnost Kina Vesmír na slušné úrovni, ale vždy se to odvíjí od toho, jaká je nabídka (filmů),“ uvedl místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych (Volba pro Trutnov). 

Návštěvníky by však mohlo přilákat i lepší ozvučení kina, které po rekonstrukci nabídne 3D zvuk. „Rekonstrukce přinese větší zájem o to, aby lidé chodili do kina. To, že bude kino nadstandradně vybavené po technické stránce, také přispěje k tomu, že lidé sem budou rádi chodit,“ míní Hendrych. 

Lepší zvuk ale nemá být jediným lákadlem. Kino nabídne například i nové, pohodlnější sedačky a další služby. 

Obnoví se Filmový festival mladých?

Provoz Kina Vesmír v Trutnově bude i nadále spadat pod Kulturní centrum UFO tak jako doposud. „Záleží samozřejmě na provozovateli, jak se mu podaří novou podobu kina zpopularizovat, a ty lidi přitáhnout,“ řekl místostarosta. 

Kulturní centrum dokonce uvažuje o tom, že by se do kina mohl vrátit Filmový festival mladých, který byl oblíbený v 60. letech minulého století. „Věřím, že se to podaří zrealizovat, že i festival podobného charakteru, podobného zaměření se do Trutnova podaří přivést zpět,“ uvedl Hendrych. 

Součástí oprav má být i úprava Nábřeží Václava Havla. „Bude rekonstruován Špitálský most, a dojde i k unikátnímu technickému řešení, kdy část cyklostezky a stezky pro pěší, která je situovaná před kinem, bude převedena pod most. Vlastně se tady skloubí dvě věci dohromady,“ doplnil místostarosta. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Josef Šíma viděl neviděné. A pak je namaloval

O významné české malíře nebyla nouze, ovšem co o ty světové? To už aby člověk pohledal. Jedno nezpochybnitelné jméno však máme: Josef Šíma. A každý, kdo by o tom snad pochyboval, může se nechat přesvědčit na výstavě Mezisvěty, připravené Západočeskou galerií v Plzni pro výstavní síň Masné krámy. Je připomenutím první poúnorové výstavy, již pro plzeňskou galerii v roce 1964 uspořádala Anna Masaryková.
před 2 hhodinami

Soud potvrdil Hudečkovi více než milionové odškodné za ušlý zisk kvůli kauze Opencard

Pražský městský soud přiznal bývalému pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi (dříve TOP 09) zhruba 1,3 milionu korun jako odškodné od státu za ušlý zisk kvůli nezákonnému trestnímu stíhání v kauze Opencard. Odvolací senát potvrdil prvoinstanční verdikt, podle kterého by někdejší politik dostal tuto částku jako předseda kontrolního výboru pražského zastupitelstva. Tím by se potenciálně stal, kdyby nebyl obviněn. Rozhodnutí je pravomocné.
před 2 hhodinami

Nová aplikace PID Lítačka přinese řadu změn, fungovat by měla od příštího roku

Cílem připravované nové aplikace PID Lítačka je především zvýšení její stability a možnost hladkého rozšiřování o další funkce, což architektura nynější verze neumožňuje. Informovali o tom zástupci městské firmy Operátor ICT (OICT), která má vývoj na starosti. Nová aplikace by měla začít v ostrém provozu fungovat začátkem příštího roku a zatím přinese jen drobnější úpravy funkcí, další by měly následovat.
před 3 hhodinami

Brňané vytvořili pocitovou mapu. Ukazuje kvitovaná i problematická místa

Nejčastějšími důvody, proč Brňané neradi chodí na některá místa ve městě, jsou vizuální smog, dopravní zátěž nebo obavy z kriminality. Takovou lokalitu zná devadesát procent lidí, kteří hlasovali v anketě Pocitová mapa 2025. Naopak oceňují opravená náměstí, oživené brownfieldy a parky.
před 4 hhodinami

Ředitel pelhřimovské nemocnice po výpovědích lékařů rezignoval

Ředitel Nemocnice Pelhřimov Radim Hošek rezignoval. V nemocnici podalo nedávno výpověď dohromady čtrnáct lékařů z chirurgie a interny. O dalším směřování nemocnice bude Kraj Vysočina, který je jejím zřizovatelem, rozhodovat na mimořádné krajské radě svolané na čtvrtek.
před 4 hhodinami

Dobrovolní hasiči mohou přijít o stamiliony. Čerpejte a dostanete, vzkázal Metnar

Z návrhu státního rozpočtu na letošní rok vyplývá, že mají obce na podporu dobrovolných hasičů od ministerstva vnitra dostat 310 milionů korun, což je o polovinu méně než loni, kdy měli k dispozici 710 milionů korun. Podle Hasičského záchranného sboru by potřebovali přes tři miliardy. Předchozí vláda počítala pro tento rok jen s desítkami milionů. Podle ministra vnitra Lubomíra Metnara (ANO) obce v minulosti dotace dostatečně nečerpaly, a až se jim to podaří, je resort připraven peníze navýšit.
před 6 hhodinami

Pokus o zapálení brněnské synagogy míří k soudu

Případ z ledna 2024, kdy se dva mladí muži pokusili zapálit brněnskou synagogu, míří k soudu. Žalobkyně obžalovala jednoho obviněného muže mimo jiné z pokusu o teroristický útok. Obviněný se jej měl dopustit jako mladistvý spolu s nezletilým, který ale není pro nedostatek věku trestně odpovědný.
před 7 hhodinami

Poslanec Doksanský rezignoval na místo ve školské komisi Hradce Králové

Opoziční zastupitel Hradce Králové a poslanec Denis Doksanský (ANO) v pondělí rezignoval na místo v komisi městské rady pro výchovu a vzdělávání. Městská rada měla v úterý odpoledne projednat Doksanského odvolání z komise, a to kvůli jeho působení ve Střední škole Sion High School. Na uvolněné místo v komisi pro výchovu a vzdělávání pak rada města na návrh ANO jmenovala středoškolského učitele Filipa Diviše.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami
Načítání...