Miliardový Palác Broadway se v dražbě neprodal. Stát ho nabídne stávajícímu nájemci

Stát nevydražil Palác Broadway v centru Prahy (zdroj: ČT24)

O pražský Palác Broadway neměl v elektronické aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nikdo zájem. Dražba začínala na ceně přes jednu miliardu korun, což byla vůbec nejvyšší minimální cena za dobu existence úřadu. Protože aukce proběhla bez úspěchu, úřad nyní objekt nabídne současnému nájemci.

Dražba Paláce Broadway začala v úterý ráno, protože kauci dvacet milionů korun složil nejméně jeden zájemce. Ten ale nakonec neučinil žádný příhoz. Minimální navýšení ceny bylo 200 000 korun.

Úřad převzal komplex Paláce Broadway do svého majetku v roce 2016 od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty (nyní Správa železnic). Objekt s obchody, divadlem, restauracemi a kancelářemi draží, protože o něj neprojevila zájem žádná státní instituce.

Možná bude další dražba

ÚZSVM se tak nyní obrátí na stávajícího nájemce, který bude mít tři měsíce na koupi paláce za vyvolávací cenu. Pokud o palác neprojeví zájem, je ÚZSVM připraven vyhlásit další kolo elektronické aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole aukce. Dům ze třicátých let dvacátého století patří k největším funkcionalistickým stavbám v historickém jádru Prahy.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát podle ÚZSVM z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze. Další z nejvyšších částek přinesla dražba pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu Kč.