Hroší mládě se připravuje na zájem návštěvníků

Praha – Dva dny staré hroší mládě, které mezi sebe ve středu přivítali pyšní rodiče Maruška se Slávkem, se má podle pracovníků zoo čile k světu. Před zraky návštěvníků zůstává přírůstek vzácného hrocha obojživelného prozatím schován, avšak na pozornost lidí se v doprovodu již čtyřnásobné matky svědomitě připravuje. Prvně by se mohl s návštěvníky vidět už příští týden, pro nedočkavce však ochotně zapózoval před fotoaparátem ředitele zoo Miroslava Bobka.

Mládě zatím tráví většinu času ve vodě, kterou opouští prozkoumávat okolí jen v doprovodu pyšné Marušky. Ta si pochutnává na senu a zelenině, zatímco malý hrošík zatím zůstává u mléka. V pavilonu velkých savců se nyní dokončují přípravy na otevření, které si nenechal ujít ani ředitel zoo.

„Do zahrady s sebou téměř vždycky beru fotoaparát. Automaticky jsem si ho vzal i k hrochům a měl jsem opravdu štěstí. Malý hrošík pomalu vylezl z vody následován matkou Maruškou, ta si pochutnávala na senu a zelenině a mládě vše se zájmem očichávalo. Netrvalo to dlouho, ale svého prvního malého hrocha jsem si skutečně užil,“ uvedl Bobek. 

Vůbec prvního hrocha obojživelného se v pražské zoo podařilo odchovat v roce 1977, i po bezmála 35 letech je ovšem podle chovatelů každé narození hrocha považováno za významný chovatelský úspěch.