Dva muži napadli skupinu ornitologů. Mysleli si, že týrají labutě

Na pláži Podhradského rybníka v Plumlově na Prostějovsku napadli dva muži skupinu ornitologů. Stalo se tak při kroužkování labutí, důvodem konfliktu byla zřejmě snaha útočníků ochránit labutě před domnělým týráním. Jeden z mužů byl podle policie pod vlivem alkoholu, nadýchal přes dvě promile alkoholu. Ostatní dechové zkoušky byly negativní.

Napadení se odehrálo ve chvíli, kdy čtveřice ornitologů labutě nejdříve přilákala krmivem a chytila a znehybnila, což vyvolalo pozornost v nedalekém kempu. „Při kroužkování dvou labutí je jednačtyřicetiletý muž a patnáctiletý mladík svými těly zasedli, a tím je znehybnili, aby je mohli označit,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Starší z útočníků patnáctiletého kroužkovatele podle Kořínka udeřil a po uchopení za triko s ním prudce smýknul do strany, až mladík upadl. „Poté měl útočník fyzicky napadnout i třiačtyřicetiletou spolupracovnici kroužkovatelů. Při incidentu ránu od jednačtyřicetiletého kroužkovatele utržil i starší z útočníků,“ doplnil Kořínek. Mladší muž se sporu zúčastnil podle policie jenom verbálně.

Policie u zúčastněných provedla dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, starší útočník nadýchal dvě promile. Případ policisté vyšetřují jako přestupek proti občanskému soužití a proti majetku.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Železničáři začali rekonstruovat most přes Svratku v Brně

Cestující musí počítat s omezeními na železniční trati mezi Brnem a Střelicemi a dál směrem do Zastávky u Brna či Moravských Bránic. Správa železnic totiž začala rekonstruovat most přes řeku Svratku mezi brněnským hlavním a heršpickým nádražím. Stará konstrukce byla narušená v prosinci roku 2022 a od té doby je na místě dočasné mostní provizorium.
před 51 mminutami

Soud přiznal odškodné rodičům, jejichž syn zemřel po vytržení zubu

Městský soud v Brně přiznal odškodné dvěma rodičům, jejichž syn zemřel v roce 2017 po vytržení zubu. Dvě nemocnice a jedna ošetřující lékařka jim mají každému zaplatit 875 tisíc korun. Soud i na základě znaleckého posudku dospěl k závěru, že nemocnice a lékařka pochybily v lékařské péči. Chlapec zemřel na následky sepse, tedy na otravu krve. Rozhodnutí není pravomocné, strany se proti němu mohou odvolat.
16:00Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Bezděk rezignoval na post krajského zastupitele, je stíhaný v azbestové kauze

Bývalý středočeský radní Robert Bezděk, který je stíhaný v kauze azbestu v Milovicích, rezignoval na post krajského zastupitele. V krajském zastupitelstvu byl v opozici za ANO, členství v hnutí ukončil v květnu. Kladenským zastupitelem a členem rady zatím zůstává. Jeho rezignaci na krajský post oznámil krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN), informaci o postech ve vedení Kladna doplnil mluvčí kladenské radnice Vít Heral.
před 4 hhodinami

Chybné označení za mrtvou policie vyšetřuje jako neposkytnutí pomoci

Plzeňská policie vyšetřuje pro podezření z neposkytnutí pomoci koronerku, která v pátek označila seniorku za mrtvou, žena ale před převozem pohřební službou začala dýchat. Policie zatím nikoho neobvinila, případ stále prověřuje.
před 6 hhodinami

Bez křiklavých poutačů. Hradec Králové zakročí proti vizuálnímu smogu

Hradec Králové chce začít během letošního roku kultivovat veřejný prostor. Prezentace má být nově jednotná, bez křiklavých poutačů a nevkusných reklam. Radnice proto nechala vytvořit manuál dobré praxe reklamy, který by měl být pro podnikatele v městských prostorách závazný, ostatní by ho měli brát jako doporučení.
před 11 hhodinami

Podnikatel postavil v oboře Radějov sruby. Dodatečně se stavby snaží zlegalizovat

Majitel obory Radějov na Hodonínsku Leoš Novotný se pokouší zlegalizovat několik staveb, které byly zřejmě postavené načerno. Na případ upozornilo Hnutí DUHA. Takzvané pozorovatelny zvěře nabízejí v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty ubytování. Prvoinstanční stavební úřad už jejich dodatečné povolení zamítl, podnikatel se odvolal.
před 12 hhodinami

Sloupky, které v Praze brání ve vjezdu řidičům, jsou často i překážkou pro hasiče

Praha pokračuje v boji s neukázněnými řidiči instalací sloupků z různých materiálů. Někde brání ve vjezdu, jinde v parkování. Mnohdy jsou ale překážkou i pro záchranáře a hasiče. Ti proto jednají s radnicemi, jak bariéry v případě potřeby operativně odstranit.
před 22 hhodinami

Luční bouda je kvůli sporu s KRNAP uzavřena pro kolemjdoucí

Luční bouda v Krkonoších je od začátku června uzavřena pro kolemjdoucí, občerství se v ní jen ubytovaní. Majitelé se tak rozhodli po sporech se správou národního parku ohledně pokut za vjezdy do rezervace. KRNAP to vnímá jako nátlak a říká, že jen efektivněji kontroluje pohyb aut v chráněném území.
před 23 hhodinami
Načítání...