Do věznice na Nymbursku se pašovaly drogy a mobilní telefony

Jiřice (Nymbursko) - Do věznice Jiřice na Nymbursku se pronášely drogy a mobilní telefony. Tvrdí to inspekce, která kvůli tomu stíhá jednoho z pracovníků vězeňské služby. Podle vyšetřovatelů věci předával vybraným vězňům a ti je potom distribuovali mezi další odsouzené. Spolu s dalšími dvěma lidmi je navíc muž obviněn i z úvěrových podvodů. Trojice obviněných je stíhána na svobodě.

Příslušník vězeňské služby pronášel podle mluvčí GIBS Radky Sandorové zakázané předměty do věznice opakovaně a předával je vybraným odsouzeným, kteří organizovali distribuci mezi další vězně. Šlo mimo jiné o psychotropní látky typu metamfetamin neboli pervitin. „Za tyto služby získával peníze, které si nechával posílat od příbuzných odsouzených na účet jedné z obviněných civilních osob,“ dodala mluvčí.  

Všichni tři obvinění se podle ní zároveň dopustili úmyslné trestné činnosti při sjednávání půjček a úvěrů od různých bankovních i nebankovních společností, kdy záměrně uváděli nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje.