Pechlát, Švehlík, Čermák a Hofmann jsou Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Obsazení snů, raduje se režisér

Patrik Hartl začal natáčet filmovou komedii podle své knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název a s první klapkou prozradil režisér i herecké obsazení filmu. V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponese tvář Martina Hofmanna.

„Jsem dokonale šťastný. Mám herecké obsazení snů. Kluci jsou napěchovaní talentem. Známe se už roky, takže moc dobře vím, co dokážou. Na jejich výkony se těším. Dokud jsme nezačali točit, pořád jsem měl obavy, aby se nám je podařilo dát dohromady. Každý z nich je zavalený prací a postavit natáčecí plán tak, aby se sešli, byl oříšek. Ale stal se zázrak a podařilo se to. Hurá!“ neskrývá své nadšení režisér.

Herec Martin Pechlát, aniž to sám tušil, stál podle Hartla u samotného zrodu knihy. „Když jsem před lety knížku psal, představoval jsem si Prvoka jako Martina Pechláta. Je zvláštní vidět ho teď před kamerou. Mám pocit, že mi právě vylezl z hlavy. To je paráda,“ prozrazuje Hartl.

„Martin Hofmann je už dvacet let mým životním souputníkem. Pracovali jsme spolu na těžkých divadelních rolích a hluboce spolu souzníme. Je fascinující, že na sídlišti v pražských Bohnicích vyrostla taková herecká perla. Hynek Čermák mě vždycky přitahoval kombinací testosteronové tvrdosti a překvapivě křehké citovosti. Jeho komediální talent a něha pod tvrdou slupkou jsou pro roli Tečky požehnáním,“ pokračuje režisér.

Hynek Čermák, Martin Hofmann, Patrik Hartl, David Švehlík a Martin Pechlát
Zdroj: Bontonfilm

„A David Švehlík je prostě idol. Snoubí se v něm přirozený sex appeal s těžko definovatelným oduševnělým tajemstvím. Jeho inteligentní jemné herectví mi připomíná dávné filmové výkony mladého Jana Kačera. Už když jsem ho kdysi viděl hrát na Divadelní fakultě múzických umění Dona Quijota, věděl jsem, že bude hvězda,“ raduje se Hartl z obsazení.

Ženské protějšky mužských postav si zahrají podobně hvězdná jména. Před kameru se postaví Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová nebo Bára Poláková.

Milovníky knihy čekají i překvapení

První klapka filmu padla poslední říjnový víkend. Mezi scénami pro úvodní dny byla i zásadní část příběhu – společný závazek čtyř kamarádů plnit odvážné úkoly a změnit své životy. Hned na začátek tak museli herci i štáb absolvovat náročné natáčení přes noc. Film se bude točit převážně v Praze až do poloviny prosince, pro několik dotáček se herci a štáb sejdou i na jaře 2020. Premiéra v kinech je v plánu na prosinec 2020.

„Film jsem připravoval rok a půl. Šlo to celkem hladce, protože jsem jasně věděl, jak by měl vypadat. Po první verzi scénáře mi s vylepšením ještě pomohla dramaturgyně Iva Jestřábová. To byla šťastná spolupráce,“ vykládá Hartl. Poslední půlrok pak usilovně hledal ideální prostředí k natáčení a snažil se nezanedbat žádný z předrealizačních úkolů.

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi dvacet let po maturitě přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se s tím něco udělat. „Film bude o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Láká mě filmové vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje Hartl.

Coby autor předlohy snímek nejen natočí jako režisér, k filmové podobě napsal i scénář a připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. „Jsem přesvědčený, že film bude lepší než knížka. Na reakce diváků se těším jako malý kluk,“ dodává Hartl.

Film vzniká v produkci Bontonfilm Studios a love.FRAME, koproducentem je Česká televize, Europeana Production a Paradajka.