Micimutr vykouzlí i Dyka nebo Bartošku

Tábor - Královský palác hradu Zvíkov dnes naposledy zabydleli filmaři. Pod vedením režiséra Víta Karase společně natáčeli novou pohádku České televize s pracovním názvem Micimutr. Právě tak se jmenuje postava kouzelnice, která nedokáže nečinně přihlížet dění v pohádkovém světě ani v domě na pražském Žižkově.

Komediálně laděnou pohádku o tom, že zázraky se dějí, ale nejdřív je nutné udělat první krok, připravuje Česká televize na příští Vánoce. „Natáčení je příjemné, je příjemná parta, příjemná práce a zaplať pánbůh, že se to dělá takhle velkoryse, že se to nedělá všechno v kulisách,“ libuje si představitel krále Jiří Bartoška.

V hlavních rolích Bartoška, Šafránková nebo Dyk

Reportáž Kristiny Vrkočové (zdroj: ČT24)

V roli prince se pak představí Vojtěch Dyk, který zároveň kriticky popisuje svou postavu: „Je to furt stejný arogantní sobecký princ, egoistický, takže vlastně nedá se říct, že by to byl protiúkol.“ Mimo Dyka a Bartošky se na ve filmu objeví i Libuše Šafránková, Marika Šoposká, Jaroslava Kretschmerová, Ondřej Novák nebo Josef Weinzettel.

Pro režiséra Víta Karase je Micimutr první výpravnou pohádkovou zkušeností, navíc při ní využívá i svoji hereckou profesi: „Dušan Klein, který mě učil, říkal, že vždycky režisér musí ukázat herci, že to, co po něm chce, zvládá dokonce lépe než on.“

Natáčení probíhá od května letošního roku na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou, v oblasti Velké Ameriky a v Praze.

Děj pohádky Micimutr

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Ale postavit se drakovi se žádnému z nich nechce.

A tak je to nakonec loutkář Vítek, který sebere všechnu odvahu a z lásky k princezně se pustí do marného boje. Když je nejhůř, dostane se mu nečekané pomoci od kouzelnice se záhadným jménem Micimutr. Drak je sice přemožen, ale princezna se nesmí dozvědět, kdo je její zachránce. Protože, jak říká Micimutr, dobré skutky se přece nedělají s vyhlídkou na odměnu. A tak zatímco se Vítek jen těžko smiřuje s tím, že se Karolína zasnoubila s princem Vladimírem, Micimutr se vrací z pohádky domů, do malého domovnického bytu v domě kdesi na pražském Žižkově.

Ve stejném domě bydlí také desetiletý Jirka, který má hrozně rád svého psa Dódu. Jenže Dóda je teď vážně nemocný a zdá se, že mu není pomoci. Jirka se pro něj trápí, Vítek se trápí pro princeznu a šťastná není ani Karolína. Micimutr nezbývá, než se vrátit do pohádky a pokusit se to všechno nějak vyřešit. A Jirku vezme s sebou…

  • Jiří Bartoška autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1726/172514.jpg
  • Natáčení pohádky Micimutr autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1726/172513.jpg