Další slavná žena ve Varech: Přijela Susan Sarandonová

Karlovy Vary - Získat americkou herečku Susan Sarandonovou jako hosta se festival v Karlových Varech snažil už před deseti lety, kdy v Česku natáčela seriál Děti planety Duna. Tehdy to sice nevyšlo, tento rok ale ano. Druhá z hlavních hvězd 47. ročníku je už ve Varech.

Na závěr festivalu převezme Sarandonová - podobně jako její kolegyně Helen Mirrenová, která ozdobila zahájení přehlídky - Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Držitelka Oscara za film Mrtvý muž přichází ale ještě předtím, 6. července uvede na festivalu americkou nezávislou komedii bratří Duplassových s názvem Jeff, který žije s mámou, v níž vytvořila jednu z hlavních rolí. Protihráčem jí byl americký herec, scenárista a hudebník Jason Segel.

Příjezd Susan Sarandonové (zdroj: ČT24)

Pětašedesátiletá herečka byla na Oscara nominována pětkrát. Po čtyřech neproměněných šancích za snímky Atlantic City, Thelma a Louise, Lék pro Lorenza a Nebezpečný klient se zlaté sošky konečně dočkala v roce 1996 za roli ve filmu Mrtvý muž přichází o vztahu řádové sestry a muže odsouzeného k trestu smrti. Kromě toho hrála například i v Čarodějkách z Eastwicku, Hladu a Durhamských býcích. Na plátně debutovala ve snímku Joe z roku 1969, o šest let později na sebe upozornila po boku Roberta Redforda ve filmu Velký Waldo Pepper.