Američtí Godsmack míří poprvé do České republiky

Není mnoho významných kapel, které by do České republiky ještě nikdy nezavítaly. Jednou z mála je jeden z nejdůležitějších amerických bandů žánru hard & heavy – bostonští Godsmack. Ale i toto bílé místo na naší koncertní mapě záhy zmizí, energické kvarteto v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí 10. června ve Velkém sále pražské Lucerny. Jako předkapela se představí čeští The.Switch.

Godsmack se stylově pohybují ve vodách nu-metalu, hard rocku, post-grunge a heavy metalu, v jejich směřování lze nalézt volnou inspiraci takovými jmény, jako jsou Alice In Chains nebo Metallica, ale také Black Sabbath, Aerosmith, Led Zeppelin či Rush.

Erna spolu s kytaristou Tonym Rombolou, basistou Robbiem Merillem a bubeníkem Shannonem Larkinem mají na kontě sedm studiových alb, desítky songů v top ten amerických žebříčků a přes 20 milionů prodaných nosičů. Pro jejich tvorbu je zejména v poslední době typická hravost a nadhled, s jakou míchají hudební styly.

V rozhovoru pro Forbes Sully Erna říká: „Dostali jsme se do fáze, kdy už se chceme muzikou hlavně bavit. Udělali jsem dost práce a víme, co nás ještě čeká. Ale je to jen rock and roll a není důvod být stále nahněvaný rebel a brát všechno vážně.“

Zároveň se členům Godsmack nevyhýbá ani lidské utrpení a tragické ztráty. Po nenadálé smrti syna kytaristy Tonyho Romboly kapela solidárně přesunula velké evropské turné, plánované původně na podzim 2018. V rámci něj se letos v červnu novou energií nabitý band zastaví poprvé také v Praze, kde představí nejen novinky z posledního alba, ale zabrousí i do vlastní bohaté a úspěšné historie.

Původně avizovaný koncert se měl uskutečnit o den později, tedy 11. června. Ale vhledem k tomu, že v ten samý den v Praze vystupují i američtí Slipknot, vyslyšela pořádající agentura četné prosby fanoušků a vyjednala posunutí koncertu o den dříve.

Recenzi na koncert si můžete přečíst později na webu ČT24. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

VideoJazzový Vivaldi v Obecním domě. Poprvé v Praze vystupuje Janoska Ensemble

Poprvé v Praze vystupuje Janoska Ensemble. Slovenské kvarteto ve Smetanově síni Obecního domu v úterý zahraje Čtvero ročních dob italského skladatele Antonia Vivaldiho. Klasickou hudbu propojují s jazzovými prvky a především s improvizací. Koncert je prvním z pražské odnože festivalu Viva Musica. Ten na Slovensku v roce 2005 založil Matej Drlička, bývalý generální ředitel Slovenského národního divadla.
před 4 hhodinami

Centrum Prahy je památkovou rezervací už 55 let

Před pětapadesáti lety, 21. července 1971, se historické jádro Prahy stalo městskou památkovou rezervací. Šlo o klíčové rozhodnutí tehdejší vlády, které sice zachránilo stovky unikátních budov před demolicí, zároveň ale přineslo také výzvu, jak skloubit ochranu památek s moderním životem ve městě.
před 7 hhodinami

VideoSuzanne Vega v Praze prošla čtyři dekády své tvorby. Na pódiu se dnes cítí svobodněji

Americká písničkářka Suzanne Vega představila v Praze skladby ze čtyř desetiletí své kariéry i nejnovější album Flying with Angels. Jeho název ji napadl ve snu a nejprve podle něj napsala píseň. Jako zkušenější interpretka se podle svých slov cítí sebevědoměji, na pódiu se více pohybuje a vyjadřuje se způsoby, na které byla před čtyřiceti lety příliš citlivá. Rozhovor se zpěvačkou vedla Alžběta Stančáková.
včera v 08:01

Zemřela oscarová herečka Frickerová, proslavila se i rolí v Sám doma 2

V Dublinu ve čtvrtek večer po vleklých zdravotních problémech zemřela v 81 letech irská oscarová herečka Brenda Frickerová, napsala agentura AP. Čeští diváci ji znají například jako holubí ženu ze snímku Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.
17. 7. 2026

Odysseus od Nolana vplouvá do českých kin

Odyssea, desetiletá cesta zachycená v celovečerním filmu, jde do kin. Očekávaná adaptace antického eposu v podání americko-britského režiséra Christophera Nolana si odbyla tuzemskou premiéru.
16. 7. 2026

Začal festival Masters of Rock. Tahákem prvního dne je kapela Helloween

Návštěvníkům ve čtvrtek otevřel brány festival Masters of Rock – jedna z největších hudebních akcí zaměřených na rockovou a metalovou hudbu v Evropě. Festival ve Vizovicích na Zlínsku potrvá čtyři dny a pořadatelé očekávají na dvacet tisíc fanoušků z celého světa. Hlavní hvězdou úvodního dne je německá kapela Helloween.
16. 7. 2026

Připravte se na rozmary počasí, vyzývají organizátoři návštěvníky Colours

V ostravských Dolních Vítkovicích začal mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Brány areálu se návštěvníkům otevřely v poledne. Během čtyř dnů festival nabídne vystoupení 110 interpretů. Přípravy mírně zkomplikoval déšť a proměnlivé počasí má podle předpovědi pokračovat po celou dobu festivalu. Organizátoři proto vyzývají návštěvníky, aby se připravili na jeho rozmary.
15. 7. 2026Aktualizováno15. 7. 2026

Po Číně se i Hollywood zajímá o mikrodramata. Minutové seriály pro mobily

Filmový večer dvou párů naruší hacker a každého ze čtveřice nutí vyzradit jeho nejtemnější tajemství. Seriál Screen Time vznikl pro TikTok a jen během prvního týdne zaznamenal sedmdesát pět milionů zhlédnutí. Je dokladem, že i hollywoodské produkce si všimly potenciálu takzvaných mikrodramat, která už mají své nadšené diváky i zavedené tvůrce v Číně.
15. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.