Škodovka dala loni místa rekordnímu počtu pracovníků

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto loni otevřela a dosadila pracovníky na 1 650 nových pracovních míst, což bylo nejvyšší číslo v historii. Na konci roku zaměstnávala rekordních 25 821 lidí 37 národností. Na konci roku 2010 Škoda Auto zaměstnávala podle výroční zprávy 24 714 lidí. O práci se ve firmě loni ucházelo více než 21 tisíc lidí.

Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda Auto

„Tento vývoj je výrazem naší růstové strategie. V příštích letech chceme výrazně přidat a zvýšit celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů za rok. Abychom tohoto cíle dosáhli, potřebujeme silný tým, v němž bude každá pozice správně obsazena.“

Více než 21 tisícovek uchazečů z 24 zemí o práci v automobilce svědčí podle tiskového mluvčího společnosti Jozefa Baláže o atraktivitě firmy pro externí zájemce. Získávání nových pracovníků se snaží společnost podpořit i prostřednictvím Facebooku. V rámci péče o personál se loni konalo téměř 3 600 odborných kurzů, jež navštívilo 80 tisíc účastníků. Ve firemním odborném učilišti a na vysoké škole si automobilka připravuje 1 800 mladých talentů.

Společnost plánuje v letošním roce další posílení investic a činnosti v domácích závodech. Kolik nových zaměstnanců letos automobilka přijme, není zatím jasné, výsledek závisí zejména na poptávce po osobních vozech, na vývoji globálního hospodářství a dalších faktorech, dodal Baláž.

Škoda Auto
Zdroj: ČT24/Škoda Auto

Škoda Auto se jako významný zaměstnavatel rozhodující měrou podílí na relativně nízké míře nezaměstnanosti v okrese Mladá Boleslav, která na konci roku 2011 byla podle statistických údajů 4,6 procenta. Míra nezaměstnanosti v celé republice byla na konci loňského roku 8,6 procenta.