V březnu se budeme držet u kamen, v noci má mrznout

Praha - Březen bude teplotně i srážkově podprůměrný. Noční teploty mohou celý měsíc klesat několik stupňů pod nulu. Nejvyšší denní teploty se ale naopak vyšplhají už nad deset stupňů Celsia. Podle měsíčního výhledu meteorologů bude prvních deset dnů oblačno až zataženo, ojediněle se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v závěru období budou srážky většinou dešťové. Uprostřed první dekády by mělo být skoro jasno až polojasno, místy budou mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení.

Nejnižší noční teploty by měly být mezi nulou a minus šesti stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem minus osmi stupňů, v závěru by v noci mělo být mezi čtyřmi a minus dvěma stupni. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi dvěma a osmi stupni Celsia, v druhé polovině období postupně porostou na sedm až 13 stupňů.

Na horách by srážky měly být většinou sněhové

Druhá březnová dekáda má být většinou oblačná, místy s deštěm, četnějším v druhé polovině období. Na horách by srážky měly být většinou sněhové. Nejnižší noční teploty budou mezi dvěma a minus čtyřmi stupni Celsia, nejvyšší denní mezi čtyřmi a deseti stupni Celsia.

Posledních deset březnových dní má být oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, přechodně může být i polojasno a beze srážek. Nejnižší noční teploty budou mezi třemi a minus třemi stupni Celsia, zpočátku při zmenšené oblačnosti může být ojediněle kolem minus pěti stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku čtyři až deset stupňů Celsia, postupně sedm až 13 stupňů Celsia.