Středeční ráno v Česku bylo mrazivé, teploty padaly pod minus 20 stupňů

Středeční ráno v Česku bylo mrazivé, na několika místech spadly teploty pod minus 20 stupňů Celsia. Největší mráz meteorologové naměřili na šumavském Březníku, kde bylo minus 22,7 stupně Celsia. Minus 21,7 stupně teploměry ukázaly na Rokytské slati u Modravy na Klatovsku. Rekord z roku 2010 ale ani na jednom z těchto míst nebyl překonán.

V Březníku bylo před osmi lety podle Martiny Součkové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o 1,7 stupně chladněji a na Rokytské slati dokonce o 3,7 stupně.

Velmi mrazivé ráno ve středu zaznamenala i další šumavská stanice, Jezerní slať, která měla minus 21,4 stupně. Ve zbytku země byly mrazy menší, přičemž nejvyšší minimální teplota byla v Javorníku na Jesenicku, kde teploměr ukázal minus 1,4 stupně.

Středeční ranní teploty v ČR tak byly v rozptylu mezi minus 1,4 stupně do minus 22,7 stupně, uvedla mluvčí. Doplnila, že například pražská Libuš měla po ránu minus 7,9 stupně a Milešovka v Ústeckém kraji minus 7,7 stupně, zatímco v Ostravě, Opavě nebo Brně bylo kolem minus tří stupňů.

Podle současné předpovědi by mělo mrznout i v noci na čtvrtek. Nejnižší teploty by se měly dostat až k minus devíti stupňům, na severovýchodě země při sněhové pokrývce až k minus 13 stupňům.