Slavnosti omezí dopravu v Děčíně

Děčín – Průjezd Děčínem zkomplikují od pátku do neděle omezení související s městskými slavnostmi. Část ulic bude zcela uzavřena, v dalších budou na řidiče čekat omezení. Informovala o tom dnes mluvčí děčínského magistrátu Barbora Vechová. Ve městě se na pátek chystá lampionový průvod a ohňostroj. Během průvodu chtějí organizátoři překonat český rekord v počtu lampionů na jednom místě. Podle radního a pořadatele akce Petra Michálka je současný český rekord 1 331 lampionů. Doufá v to, že zhruba osm tisíc lidí, kteří zahájení slavností obvykle sledují, jich s sebou přinese mnohem více.

V pátek budou proto od 20:30 do 22:30 zcela uzavřeny ulice Prokopa Holého, Československé mládeže, Labské nábřeží a Tyršova a Tyršův most přes řeku Labe.

V sobotu a v neděli bude omezen provoz v Zámecké ulici a na Smetanově nábřeží. Koná se tam řada různých akcí, například Adrenalin Challenge, během kterého si lidé mohou vyzkoušet různé druhy adrenalinových disciplín. V neděli se pak na Labi mohou diváci těšit na mistrovství ČR vodních skútrů.