Lubinovi kvůli nehodě hrozí až pět let vězení

Hradec Králové - Policisté dnes obvinili bývalého hokejového reprezentanta Ladislava Lubinu kvůli tragické nehodě na Královéhradecku. Při havárii čtyř aut ve čtvrtek u Trotiny na Královéhradecku zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Policie Lubinu obvinila z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, za který mu v případě prokázání viny hrozí šest měsíců až pět let vězení, uvedla mluvčí hradecké policie.

Lubina z místa srážky po chvíli utekl, po více než šesti hodinách se odpoledne přihlásil na policii ve Dvoře Králové nad Labem. Policisté ho podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Proto podle mluvčí nebyl důvod, aby mu policisté odebrali řidičský průkaz. Lubina později při výslechu přiznal, že se plně nevěnoval řízení svého vozidla. „Dnes ráno jsem měl autonehodu. Nesmírně lituji toho, co se stalo. Bohužel už to nejde vzít zpátky,“ řekl po čtvrtečním výslechu novinářům.

Při tragické nehodě vyjel Lubinou řízený automobil do protisměru, kde se bočně srazil s nákladním vozem a narazil do dalšího osobního vozu. Nákladní vůz vjel do protisměru, kde narazil do dodávky, jejíž řidič i přes pomoc záchranářů podlehl následkům zranění. Ostatní účastníci tragické srážky vyvázli nezraněni, při havárii vznikla škoda za přibližně 900.000 korun.

Policisté, kteří nehodu vyšetřují, dosud vyslechli svědky a přibrali znalce, jehož posudek by měl vyloučit případnou technickou závadu na Lubinově vozidle.

Lubina, který působí jako asistent trenéra extraligového HC Moeller Pardubice, havaroval již v roce 2005, kdy při nehodě u Chrudimi zničil svůj osobní automobil. Sám vyvázl z nehody bez zranění. V roce 2000 Lubina havaroval v Pardubicích, kde narazil do semaforu a světla veřejného osvětlení. Lékaři na záchytné protialkoholní stanici u něj zjistili 2,38 promile. Pardubický klub poskytl Lubinovi časově nespecifikované volno z osobních důvodů.

Při tragické nehodě vyjel Lubinou řízený automobil do protisměru, kde se bočně srazil s nákladním vozem a narazil do dalšího osobního vozu. Nákladní vůz vjel do protisměru, kde narazil do dodávky, jejíž řidič i přes pomoc záchranářů podlehl následkům zranění.
Zdroj: ČT24, ČT24
Vydáno pod