TÉMA

Kolaps

Česká turistka zemřela v Řecku na pláži. Na sanitku čekala necelou hodinu, tvrdí tisk
Česká turistka zkolabovala a zemřela na pláži na řeckém ostrově Thasos poté, co čekala zhruba 50 minut na příjezd záchranky. Píše o tom řecký tisk. Úmrtí vyvolalo kritiku odborů i levicové opozice, podle které za špatné fungování záchranné služby mohou škrty ve zdravotnictví. Na celém ostrově, který je v létě vyhledávanou turistickou destinací, je podle tisku v provozu jen jedna sanitka.
27. 6. 2023|
Afghánistánu podle OSN hrozí hlad a kolaps celé země najednou
Generální tajemník OSN António Guterres vyzval účastníky ženevské konference k Afghánistánu k rychlé pomoci zemi, které podle něj hrozí masivní potravinová krize. Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová zároveň kritizovala tamní vládu radikálního hnutí Taliban. Závazky hnutí neodpovídají reálné situaci na místě, mimo jiné i co se týče práv žen, uvedla Bacheletová.
13. 9. 2021|
Rozsudek nad posledním členem Berdychova gangu se odkládá. Zkolaboval u soudu
Poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu Jaromír Prokop zkolaboval před středečním hlavním líčením, ve kterém chtěl soud vynést rozsudek. Přivolaná záchranná služba převezla šestapadesátiletého muže ze soudní budovy zpět do věznice, kde se podrobí lékařskému vyšetření. Informoval o tom předseda soudního senátu Jiří Wažik, který poté musel jednání odročit na zatím neznámý termín.
4. 8. 2021|
Doprava v Krkonoších dopoledne kolabovala. Odpoledne hlásila policie problémy z Orlických hor
Doprava do hlavních lyžařských krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně dopoledne kolabovala. Nejhorší situace byla v Peci, kde policie auta vracela před středisko. Situace se začala zlepšovat po 13. hodině. Odpoledne se naopak vyhrotila dopravní situace u Šerlichu v Orlických horách na silnici mezi Deštným a Orlickým Záhořím. Kvůli vozidlům parkujícím podél silnice byla komunikace neprůjezdná.
8. 2. 2020Aktualizováno8. 2. 2020, 17:13|
Na Sibiři povolila hráz, voda zaplavila ubytovny dělníků. Nejméně 15 jich zahynulo
V těžebním komplexu poblíž ruské obce Ščetinkino se v sobotu ráno protrhla hráz vodní nádrže. Podle ministerstva pro mimořádné události zahynulo nejméně patnáct lidí, další utrpěli zranění. V komplexu pobývalo téměř tři sta dělníků a voda zaplavila dvě jejich ubytovny.
19. 10. 2019Aktualizováno19. 10. 2019, 11:55|
V Havlíčkově Brodě začala oprava výpadovky na Jihlavu. Dopravní kolaps na sebe nenechal čekat
V Havlíčkově Brodě začala oprava Lidické ulice, současně je uzavřena další frekventovaná ulice Dolní. Důsledkem je dopravní kolaps, podle místostarosty Libora Honzárka (TOP 09) by se měli řidiči městu vyhnout, pokud mohou.
7. 10. 2019Aktualizováno7. 10. 2019, 18:33|
Systém pro žádosti o kotlíkové dotace v Plzeňském kraji se po deseti minutách zahltil
Lidé v Plzeňském kraji mohli v úterý žádat o dotace na výměnu starých kotlů za nové, ekologičtější. Ve třetí vlně takzvaných kotlíkových dotací kraj rozdělí mezi obyvatele 230 milionů korun, které si zájemci rozebrali už dopoledne. Systém elektronických žádostí ale od rána znovu kolaboval, podobně jako před týdnem v Jihočeském kraji. Státní fond životního prostředí (SFŽP) zkontroluje, jestli rozdělování peněz probíhá regulérně.
1. 10. 2019|
Ve vedrech lidé častěji kolabují, do rozpálených ulic vyjely kropicí vozy
Česko zažilo nejteplejší den roku. Nejvíc bylo v Plzni-Bolevci, téměř 36 stupňů Celsia. Rekordy padají na desítkách míst a ani noční teploty často neklesají pod 20 stupňů. Více práce mají kvůli tomu leckde i záchranáři, vedra dělají potíže hlavně starším a chronicky nemocným lidem.
12. 6. 2019|han