Při horské túře v rakouských Alpách zahynula čtyřiadvacetiletá Češka

Čtyřiadvacetiletá Češka zahynula v sobotu při horské túře v rakouských Alpách. Mladá žena se zřítila do hloubky 150 metrů a utrpěla vážná zranění, kterým následně podlehla, informovala agentura APA s odvoláním na místní policii.

Ilustrační snímek
Zdroj: Fotobanka ČTK Autor: René Fluger

Žena se vydala ve skupině s dalšími třiadvaceti českými turisty na horu Bosruck, která se tyčí nad obcí Ardning, asi sto kilometrů severozápadně od Štýrského Hradce. Podle agentury APA ale mladá Češka uklouzla na mokrém turistickém chodníku, zřítila se ze srázu asi 150 metrů hluboko a zemřela.

Skupina celkem čtyřiadvaceti Čechů chtěla podle agentury APA z horské chaty Bosruckhütte, která leží v nadmořské výšce 1042 metrů, vystoupat do sedla Ardningsattel a následně na vrchol Bosrucku (1992 metrů nad mořem).

Podle rakouské policie ke zbylým členům turistické skupiny vystoupalo celkem 26 horských záchranářů, kteří je doprovodili dolů.

„České velvyslanectví ve Vídni vyrozumělo prostřednictvím Policie ČR rodinu zemřelé a následně rodině poskytlo veškeré informace o případu a o tom, jak dále postupovat. Velvyslanectví je nadále v kontaktu jak s rodinou, tak s rakouskou policií. Nikdo z dalších členů skupiny české velvyslanectví nekontaktoval. Dle našich informací se turisté nepohybovali na nevyznačených cestách,“ uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Robert Řehák.