Nejlepší restaurace světa je ve Francii. Má vlastní sady i farmu a shlíží na moře

Mirazur. To je název nejlepší restaurace světa pro rok 2019. Podnik šéfkuchaře Maura Colagreca, Argentince s italskými kořeny, leží v jihofrancouzském městečku Menton. První místo v žebříčku padesáti špičkových světových restaurací obsadil díky hodnocení tisícovky kulinářských odborníků. Do Francie tento prestižní titul putuje vůbec poprvé.

Video Horizont ČT24
video

Nejlepší restaurace světa je na Francouzské riviéře

Mauro Colagreco, rodák z argentinské La Platy, první zkušenosti sbíral výhradně v předních francouzských restauracích. „Francouzská gastronomie je považovaná za nejlepší na světě a právě proto jsem do Francie přišel. A jsem šťastný, že se mi dostalo pocty právě tady,“ říká.

Mirazur otevřel v roce 2006 v necelých třiceti letech jako svou první restauraci. Od té doby následovalo dalších osm podniků celkem na třech kontinentech. Mimořádně úspěšný je například v Číně.

Tajemstvím jeho úspěchu je podle mnohých tvrdá a systematická práce, objevné recepty, ale také sázka na ty nejkvalitnější a především místní suroviny. Menton je třeba proslulý skvělými citrusy, k restaurantu navíc patří vlastní sady i farma.

„V Mirazuru není nic pevně daného, vše se mění podle ročních období, dostupných produktů a inspirace šéfkuchaře,“ uvádí se na stránkách. Titulem nejlepší restaurace úspěchy Mirazuru nekončí. Kromě prestižního ocenění letos dostal také třetí michelinskou hvězdu.