Při záplavách na jihu Indie zemřelo přes tři sta lidí. Čtvrt milionu Indů přišlo o domov

Záplavy a sesuvy půdy, které v posledních dnech postihly jihoindický stát Kérala, si vyžádaly už 324 mrtvých. Domovy muselo opustit téměř čtvrt milionu lidí. Úřady zřídily pro evakuované na patnáct set provizorních táborů.

Záchranáři s použitím vrtulníků a člunů evakuují stovky lidí uvázlých na střechách domů. Úřady rozdávají potravinovou pomoc desetitisícům lidí, kteří před záplavovými vodami uprchli na výše položená místa.

V postižených oblastech přetrvává stav nejvyšší pohotovosti, protože se očekávají další deště. Hlavní letiště ve státě Kérala je zatopené a bude mimo provoz až do 26. srpna, napsal zpravodajský server BBC.

Záplavy a sesuvy půdy zničily řadu silnic a mostů a způsobily velké problémy také v železniční dopravě. Školy ve všech čtrnácti okresech státu Kérala jsou uzavřené. S problémy se potýkají místní nemocnice, kterým docházejí zásoby kyslíku, a čerpací stanice, kde se rychle ztenčují zásoby pohonných hmot.

Přímořský indický stát Kérala, oceňovaný turisty zejména díky malebným čajovým plantážím a rozsáhlým plážím lemovaným palmami, sužují vydatné deště pravidelně každý rok. Letošní povodně jsou ale podle médií nejhorší za posledních 100 let.