Plánovaná oprava Pisáreckého tunelu se opozdí. ŘSD ještě nevybralo zhotovitele

Jedna z hlavních akcí, které na letošní léto v době mírnějšího provozu plánovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), rozsáhlá oprava Pisáreckého tunelu v Brně se opozdí. Stále trvá výběrové řízení na zhotovitele a začátek prací nelze odhadnout.

Pisárecký tunel
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

V Pisáreckém tunelu je třeba vyměnit osvětlení, elektrorozvody a instalovat zařízení pro úsekové měření rychlosti. V tubusu B je navíc třeba vyměnit povrch vozovky, což je v tubusu A hotové. Řidiči místem ale jezdí bez omezení a stavební ruch tam nepanuje.

„Na opravu Pisáreckého tunelu stále trvá výběrové řízení. Řešíme při něm dotazy a námitky účastníků. Termín zahájení prací budeme znát až po podpisu smlouvy se zhotovitelem,“ vysvětlila mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Silničáři začali o víkendu pracovat na hlavním tahu z Brna na Svitavy. Na silnici I/43 u Milonic budují odbočovací pruh na křižovatce k obci Závist. Cílem je zajištění větší bezpečnosti a plynulosti provozu v tomto úseku. Současně opraví také úsek mezi obcemi Milonice a Lažany, kde práce začnou v září. „Obě akce jsou záměrně ve stejnou dobu kvůli jednotné uzavírce, která je společná pro obě akce,“ uvedla Trubelíková.

Další opravy na jihu Moravy

Podle přehledu připravovaných oprav na webu ŘSD budou silničáři od září do listopadu pracovat na silnici I/43 také v Hradecké a Sportovní ulici v Brně. Ve středu zahájilo ŘSD opravu silnice I/54 mezi obcemi Silničná a Žarošice na Hodonínsku v délce zhruba 2,5 kilometru. Provoz je veden kyvadlově po neopravované straně silnice, práce potrvají do října.

Dále pokračuje stavba protihlukové stěny na dálnici D2 mezi 25. a 27. kilometrem ve směru na Břeclav. Dělníci osazují prefabrikované prvky a budují základy ocelové konstrukce. Stěna v délce 1900 metrů má být hotová do konce roku.