Vrchní soud poslal Pavla Nárožného za přípravu vraždy na třináct let do vězení

Vrchní soud v Olomouci definitivně odsoudil Pavla Nárožného z Přerova ke třinácti letům vězení za přípravu vraždy své tety. Žena spravovala majetek po zavražděném otci obžalovaného. Příbuznou chtěl připravit o život v době, kdy mu soud nařídil, aby se vystěhoval z domu, který obýval po vraždě svého otce a jeho manželky. Souzen je Nárožný i za tuto dvojnásobnou vraždu, verdikt zatím nepadl. 

Obžalovaný Pavel Nárožný
Zdroj: ČTK Autor: Luděk Peřina

Případem se několik soudů zabývalo od roku 2015. „S rozhodnutím jsem zcela spokojena, zejména po té dlouhé době, která byla podle mě v této věci docela zbytečná,“ řekla televizi Nova státní zástupkyně Jarmila Ošlejšková.

Trest třináct let za mřížemi dostal Nárožný poprvé už v roce 2017. Rozsudek olomouckého krajského soudu pak vrchní soud následující rok zmírnil na osm let, Nejvyšší soud v Brně ale kauzu po dovolání nejvyššího státního zástupce vrchnímu soudu loni vrátil.

Nárožný měl údajně několik plánů vraždy příbuzné, nakonec ji chtěl za pomoci známé zabít palcátem. Žena ale vraždu nespáchala a později policii vše detailně popsala. Obhájce Nárožného Richard Frommer Nově řekl, že jeho klient nic neudělal a všechno měla na svědomí zmíněná žena. 

Těla se nikdy nenašla

Pavel Nárožný je kromě přípravy vraždy obžalován i ze spáchání dvojnásobné vraždy svého otce a jeho manželky z roku 2009. Pár zmizel v listopadu, zůstaly po něm jen krvavé stopy na zdech v domě. Těla zavražděných osob se dodnes nenašla. 

Muž byl původně obžalovaný spolu se svojí matkou. Ta ale v době soudního procesu zemřela. Pár zemřel v rodinném domě v Přerově, těla podle vyšetřovatelů matka se synem naložili do osobního auta a odvezli neznámo kam. Důvodem vraždy mohly být rodinné i majetkové spory.

Dům, ve kterém se odehrály podle policie vraždy
Zdroj: ČTK
Autor: Luděk Peřina

Zvrat v případu přišel poté, co se po dvou letech od vraždy našly platební karty a doklady zavražděného muže. Objevili je exekutoři v klavíru matky obžalovaného Hany Nárožné, když nástroj připravovali k dražbě. 

Nárožný byl u soudu poprvé v červnu 2011. Olomoucký krajský soud ho třikrát zprostil obžaloby z vraždy manželů, rozhodnutí však vždy zrušil Vrchní soud v Olomouci. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Verdikt zatím nepadl.