Výbuch plynové láhve v Kelči zranil trojici lidí

Při výbuchu plynové láhve v rodinném domě v Kelči na Vsetínsku se v noci zranili tři lidé, které záchranná služba přepravila do nemocnice. Stav domu po explozi musí posoudit statik.

Výbuch plynové láhve a následný požár byl hasičům nahlášen v pondělí zhruba ve 22:30. Na místě byli podle mluvčího hasičů Romana Žemličky tři zranění a popálení lidé. Dva z nich museli být přepraveni do nemocnice vrtulníky. Třetího zraněného odvezla sanitka, uvedl mluvčí hasičů.

Na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě byl vrtulníkem dopraven jedenapadesátiletý muž, který při explozi plynové láhve utrpěl vážné popáleniny na zhruba 70 procentech těla.

„Zejména v oblasti hlavy, krku, hrudníku a dále na pažích a dolních končetinách,“ přiblížil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Ladislav Lang.

Na místě výbuchu v noci zasahovali dobrovolní hasiči z Kunovic, Kelče a profesionální hasiči z Valašského Meziříčí i Hranic na Přerovsku. Dorazil také starosta obce, který zajistí statika. Odborník prověří, zda je po výbuchu plynové láhve poškozená statika domu.

Okolnosti exploze plynové láhve vyšetřuje policie. Podle policejního mluvčího Petra Jaroše odborníci a kriminalisté dnes dopoledne znovu prokoumají místo výbuchu. „Příčiny jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedl Jaroš, podle kterého právní kvalifikace zatím nebyla stanovena.