Na jižním Plzeňsku se čeká technoparty. Adresu měnila na poslední chvíli

Organizátoři technoparty, která má o víkendu proběhnout na jižním Plzeňsku, museli na poslední chvíli změnit místo konání. Majitel pozemků u obce Přešín na Nepomucku totiž od pronájmu plochy upustil, kamiony s hudební technikou se tak v pátek přesunuly na spěšně sehnaný náhradní pozemek u nedalekého Čížkova. Akce se má zúčastnit tisíc lidí včetně cizinců.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Libor Zavoral

Technoparty měla proběhnout na šesti hektarech pod obcí Přešín směrem na Blovice, kde se říká Na Krahulicích. Podle informací ČTK ale byla nahlášená až ve čtvrtek odpoledne a hned poté se přišlo na to, že zde účastníci technoparty hrát a nocovat nemohou. Party totiž neměla proběhnout jen na pronajatém pozemku, ale i na plochách jiných vlastníků, kteří ale pole odmítli zapůjčit a z pronájmu nakonec upustil i původní pronajímatel.

„Majitelé se šprajcli, což chápu,“ řekl Ladislav Jára, starosta obce Čížkov, pod nějž Přešín spadá. V okolí obce se ale odpoledne nacházela už řada vozů a kamionů s hudební aparaturou, a organizátoři proto začali hledat novou lokaci, na které by mohla party proběhnout – a nakonec uspěli jen o pár kilometrů dál, přímo u Čížkova.

Policie akci sleduje

Na pronajatý pozemek v podvečer najížděly kamiony, organizátoři na místě začali s instalací aparatur a další techniky. „Na místě jsou momentálně asi dvě stovky lidí, převážně organizátorů. Většina účastníků pravděpodobně přijede až ráno,“ řekla v pátek večer krajská policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že policie bude organizátory a účastníky celý víkend sledovat.

Vstupné na akci stojí 250 korun. Na místě jsou již nyní i zahraniční účastníci, převážně z Francie. Na Plzeňsko někteří přijeli v obytných vozech. Policie kontroluje všechny příjezdové cesty na místo taneční akce, má s sebou i speciální vůz pro rychlou identifikaci z dokladů.