Muž z úterní přestřelky v Brně je v kritickém stavu

Na náměstí Svornosti v Brně-Žabovřeskách se v úterý krátce před půl šestou vpodvečer vyhrotil konflikt mezi dvěma muži. Jeden z nich byl postřelen a nachází se ve velmi kritickém stavu. Pravděpodobného útočníka zadržela policie přímo na místě.

Ilustrační foto: střelba z pistole
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kalášek

Podle mluvčí brněnských záchranářů Michaely Bothové byla zranění mladého muže vážná. Záchranka jej odvezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice u sv. Anny. „Postřelený muž je ve velmi kritickém stavu,“ řekla mluvčí nemocnice Petra Veselá.

Hádka se odehrála na náměstí Svornosti, před tamní školou. „Padlo několik výstřelů, zraněný je v péči lékařů, druhý účastník incidentu byl po několika minutách zadržen,“ uvedl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že policisté následně ohledali místo činu a vyslýchali svědky.

Šváb doplnil, že konflikt se týkal vyloženě jenom dvou osob, nikdo další nebyl zraněn a nehrozí ani jiné nebezpečí. Motivy sporu a identitu obou mužů zatím policie zveřejnit nemůže. Odkazuje přitom na probíhající výslechy svědků, kteří střelbu na náměstí viděli.