V Brně začala demolice hotelu Přehrada. Na jeho místě vyroste nový resort

Kdysi vyhlášený hotel u Brněnské přehrady řadu let chátral. Stavba ze sedmdesátých let patřila původně státu, který ji prodal soukromému majiteli. Ten plánuje na místě vybudovat nový hotelový komplex.

Video Události
video

UDÁLOSTI: Okolí Brněnské přehrady už nebude hyzdit zchátralý hotel

Kdysi to byl luxusní hotel, ve kterém nechyběla vířivka se saunou a dobrá restaurace. Na tamní vyhlášenou diskotéku mířila mládež ze širokého okolí. Pamětníci vzpomínají, že mezi hosty zahlédli občas slavné osobnosti. „ Viděl jsem tu Karla Vágnera a Kotvalda s Hložkem,“ vzpomíná Lubomír Strážnický, který má nedaleko chatu. V paměti mu zůstaly i koncerty, které se konaly v tamním amfiteátru.

Poslední hosté přespali v hotelu v roce 2001, od té doby chátral. Stal se sídlem bezdomovců a na jeho stěnách se vyřádili sprejeři. Chataři se dokonce obávali požáru. Ve vybydleném objektu totiž zůstaly stovky litrů lehkého topného oleje, kterým se tam v minulosti zatápělo. Hotel s ekologickou zátěží proto stát prodal soukromému majiteli, který by se postaral o sanaci.

Začala demolice. Stavět se bude nejdřív příští rok

Dělníci budou teď hotel demolovat. Zástupce investora Tomáš Indra popisuje, že by mělo na místě vyrůst šest apartmánů a nižší, dvoupatrová hotelová budova. Stavba ale zatím nemá územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavět se začne nejspíš až za rok. Tomáš Indra předpokládá, že nový hotel by měl nad Brněnskou přehradou vyrůst v roce 2019.

Video Zástupce investora Tomáš Indra popisuje budoucí podobu hotelu
video

Zástupce investora Tomáš Indra popisuje budoucí podobu hotelu

Zdroj: ČT24

 

 

Video Těžké stroje začaly demolovat hotel Přehrada
video

Těžké stroje začaly demolovat hotel Přehrada

Zdroj: ČT24