Trip hop přímo do žíly. Headlinery Rock for People jsou Massive Attack

Massive Attack uroní v Česku Teardrop. Rock for People oznámil, že právě trip hopová legenda bude headlinerem červencového hudebního festivalu v Hradci Králové. Bristolské duo se tak do tuzemska vrací po šesti letech. Pódium budou sdílet s matadory The Offspring, elektronickými Chvches, s indie-rockery The 1975 nebo s metalisty Bullet for My Valentine.

„Bristolští Massive Attack patří k nejvýraznějším britským hudebním formacím posledního čtvrtstoletí. Svým temným stylem vstřebávajícím prvky elektronické taneční hudby, hip hopu, dubu, ale i jazzu či soulu, položili základy pro zcela nový styl,“ popsali organizátoři Rock for People. 

Massive Attack se od páté desky Heligoland odmlčeli. Když loni na podzim po pětileté odmlce oznámili na letošek evropské turné a slíbili i čerstvý materiál, způsobili tím v hudebním světě i mezi svými četnými fanoušky menší pozdvižení. Na konci ledna vydali EP Ritual Spirit, na němž poprvé od roku 1994 přizvali také bývalého parťáka Trickyho.

Kapela v průběhu let ale spolupracovala s celou řadou osobností. Na jejich albech i koncertech hostovali například Sinéad O'Connor, Damon Albarn, Mos Def nebo naposledy Young Fathers. Dvojice celosvětově prodala přes 11 milionů nosičů. Novinku plánuje na konec letošního roku.